Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Przemysław Gniewek: Chcemy wygrać grupę

Przemysław Gniewek: Chcemy wygrać grupę

fot. archiwum

Camper Wyszków zapewnił sobie drugie miejsce w tabeli gr. 3 II ligi mężczyzn przed fazą play-off. O celach na drugą część sezonu oraz występach w Młodej Lidze opowiedział młody atakujący zespołu z Wyszkowa - Przemysław Gniewek.

Jako beniaminek radzicie sobie całkiem nieźle w II lidze, jak podsumujesz występy Campera do tego momentu?

Przemysław Gniewek:Na początku ten sezon był dla nas dość trudny, wiadomo zgrywaliśmy się ze sobą ( i nadal zgrywamy). Dwie porażki na początku sezonu to nie był dobry start, lecz ciężko trenując z meczu na mecz pokazywaliśmy na co nas stać, nie udało się zająć 1. miejsca przed fazą play-off, lecz z drugiej lokaty też możemy być zadowoleni.

Ostatni wygrany mecz z Bzurą Ozorków sprawił, że do play-offów przystąpicie z drugiego miejsca. Jak zatem podejdziecie do ostatniego meczu w rundzie zasadniczej z Olsztynem?W Ozorkowie nie zagrali wszyscy, z lekką kontuzją borykają się Maciek Alancewicz i Piotr Świerżewski którzy również nie wystąpią w meczu z Olsztynem, poza nimi na parkiecie nie pojawi się środkowy Maciej Główczyński, który cały sezon grał w pierwszej szóstce. Dużo nie zagram również ja i rozgrywający Rafał Sędek, by odpocząć przed nadchodzącymi rozgrywkami play-off.

Jakie cele na play-offy?

Na początku sezonu naszym celem była pierwsza czwórka w naszej grupie, lecz po pozyskaniu dwóch doświadczonych zawodników (Tomasz Knasiecki, Piotr Świerżewski) naszym celem jest wygranie grupy 3.

Grasz w Młodej Lidze i reprezentujesz AZS Częstochowę, jakie korzyści Ci to przynosi?

W Młodej Lidze nie grałem za wiele, w meczach Częstochowy występowałem tylko wtedy, gdy nie grałem w II lidze i terminy nie pokrywały się ze sobą. Nabrałem nowego doświadczenia, poznałem nowego trenera, nowych zawodników i mogłem grać przeciw takiej drużynie jak Asseco Resovia Rzeszów, która wygrała całą ligę.

Jak oceniasz rozgrywki Młodej Ligi?

Myślę, że te rozgrywki to bardzo dobry pomysł, wielu chłopaków, którzy po zakończeniu wieku juniora nie mają zespołu, mogą pokazać się w Młodej Lidze. Poziom rozgrywek jest nieco niższy niż w II lidze, lecz znacznie od niej nie odbiega, jeżeli popatrzeć na czołowe zespoły Młodej Ligi.

Jak Ci się podoba w Wyszkowie?

Małe, ciche, spokojne miasto, idealne miejsce do trenowania i grania, blisko do hali, również do szkoły, zawsze to jakieś nowe doświadczenie, ale jak to się mówi: nie ma to jak w domu. Tęsknię za swoim rodzinnym miastem – Wrocławiem.

*Rozmawiała Magdalena Rzepka (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-02-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved