Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Frantz Granvorka wrócił do francuskiej PRO A

Frantz Granvorka wrócił do francuskiej PRO A

Po 18. kolejce rozgrywek PRO A czołówka tabeli pozostała bez zmian. W pojedynkach na szczycie górą byli faworyci - Tours pokonało Arago de Sète, a Poitiers - Montpellier. Do Francji po 12 latach wrócił Frantz Granvorka, ale debiutu nie zaliczy do udanych.

Tours w miniony weekend zrewanżowało się Arago de Sète za porażkę z pierwszej rundy, pokonując rywala 3:0. Przewaga gości w sposób szczególny uwidaczniała się w grze na siatce – aktualny mistrz Francji zanotował 17 punktowych bloków, przy zaledwie 3 rywala. W ten sposób podopieczni Erica N’Gapetha powetowali sobie niepowodzenie w Lidze Mistrzów (w zeszłą środę zostali wyeliminowani przez Dynamo Moskwa) i uzyskali przewagę psychiczną nad drużyną, z którą przyjdzie im rywalizować o mistrzowski tytuł.

Arago de Sète – Tours VB 0:3
(18:25, 21:25, 17:25)

Stade Poitevin kontynuuje swoją niesamowitą passę i zanotowało dziesiąte zwycięstwo z rzędu. Tym razem wyższość ekipy z Poitiers musiało uznać Montpellier, które przegrało 1:3. Dodatkowo w szeregach zwycięskiej ekipy po raz pierwszy od trzech miesięcy mógł zagrać Nicolas Maréchal, któremu skończyła się kara zawieszenia. Przyjmujący gospodarzy uczcił ten fakt zdobywając 13 punktów. Wprawdzie pierwszy set padł łupem wielce zmotywowanych gości, jednak następne trzy partie należały do podopiecznych Oliviera Lecat, których do zwycięstwa poprowadził Antonin Rouzier, autor 29 punktów.

Stade Poitevin – Montpellier 3:1
(20:25, 25:23, 25:21, 25:20)

AS Cannes w konfrontacji z Paris Volley, musiało sobie radzić bez swojej czołowej armaty, Mariena Moreau. Mecz był wyjątkowo zacięty, a do boju swoje drużyny prowadzili dwaj młodzi atakujący- po stronie ekipy z Lazurowego Wybrzeża David Feughouo (autor 27 punktów), po stronie paryżan Teodor Skrimov (20 punktów w meczu). Ostatecznie to dziesięć kontr autorstwa duetu środkowych z Cannes, Hardy-Dessources i Le Roux, przyczyniło się do wygranej ich drużyny w tie-breaku.

AS Cannes – Paris Volley 3:2
(25:27, 25:16, 31:29, 20:25, 15:12)

Po czterech porażkach z rzędu wreszcie siatkarze Tourcoing mogli wznieść ręce w geście zwycięstwa po spotkaniu z St. Quentin. Przyjezdni wygrali 3:0 z drużyną regularnie zbierającą baty od wszystkich w lidze. – Dzięki tej wygranej oddaliliśmy się od strefy spadkowej – mówi Gary Gendrey, jeden z głównych aktorów tego spotkania – Oczywiście, że chcemy grać w play-off. Pomimo perypetii, jakie mieliśmy w ostatnich spotkaniach, cały czas mamy ten cel przed oczami – zapewnia środkowy Tourcoing.

Saint-Quentin – Tourcoing Volley-Ball 0 :3
(18:25, 19:25, 20:25)

Ważną wygraną odniosło Toulouse, które przerwało pasmo czterech porażek. Podopieczni Josefa Smolki pokonali 3:2 Ajaccio, zgarniając dzięki temu dwa punkty, które mogą zaważyć na być lub nie być w najwyższej klasie rozgrywkowej w przyszłym sezonie. Dla wyspiarzy nawet ten jeden punkt też jest niezwykle istotny, gdyż dzięki niemu utrzymali miejsce w pierwszej ósemce, gwarantujące walkę w play-off.

Spacer’s Toulouse – GFCOA Volley-Ball Ajaccio 3:2
(25:18, 25:22, 26:28, 18:25, 15:12)

W rozegranym w niedzielę pojedynku pomiędzy Rennes i Nice niespodzianki nie było, gospodarze w trzech setach ograli przedostatnią drużynę w tabeli. Ta wygrana pozwoliła Rennes wskoczyć na siódmą pozycję w tabeli, natomiast ekipa z Lazurowego Wybrzeża nadal zajmuje miejsce zagrożone bezpośrednim spadkiem do niższej klasy rozgrywkowej.

Rennes – Nice Volley-Ball 3:0
(25:17, 25:22, 25:21)

Na sam koniec ligowej kolejki, we wtorek, zmierzyły się Beauvais z Nantes. Zespół gospodarzy wzmocnił się ostatnio wielokrotnym reprezentantem Francji, Frantzem Granvorką. Jednak debiut reprezentacyjnego atakującego nie wypadł okazale – nie dość, że po sześciu miesiącach przerwy Granvorka wchodził jedynie na zmiany i zdobył zaledwie 1 punkt, to jeszcze jego ekipa przegrała 1:3 z Nantes Rezé i spadła jedno miejsce w tabeli. Podopieczni Gabriela Denysa mają jeszcze dwa zaległe mecze do rozegrania z potentatami: Tours i Sète, gdzie na punkty raczej nie mają co liczyć.

Beauvais Oise – Nantes Rezé 1:3
(22:25, 25:13, 22:25, 12:25)