Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Joanna Wołosz zadowolona z jednego punktu

Joanna Wołosz zadowolona z jednego punktu

Po 11. kolejkach PlusLigi Kobiet, siatkarki Impel Gwardii Wrocław zajmują 7. miejsce w ligowej tabeli. Do piątych zawodniczek z Dąbrowy Górniczej, tracą jednak tylko trzy punkty. O ostatnim, przegranym 2:3 meczu z Budowlanymi Łódź, opowiada Joanna Wołosz.

Zabrakło nam konsekwencji w tym meczu – ocenia rozgrywająca drużyny z Wrocławia. – Pierwsze dwa sety zagrałyśmy bardzo dobrze, potem trochę nam się pogorszyło, dopiero w czwartym secie nasza gra zaskoczyła. W tie-breaku też za późno się obudziłyśmy i nie byłyśmy już w stanie dogonić przeciwniczek. Nasza gra falowała, nie grałyśmy swojej siatkówki. Musimy pracować nad ciągłością gry, żebyśmy cały czas utrzymywały ten sam poziom, bo niestety zdarzają się nam przestoje. W ostatnim spotkaniu Organika to wykorzystała i to ten zespół cieszył się z dwóch punktów.

Pomimo przegranej w tie-breaku 9:15, Joanna Wołosz jest zadowolona z wywiezionego z Łodzi jednego punktu do ligowej tabeli. – Cieszymy się z tego jednego punktu. Jest taki ścisk w tabeli, że jeden mecz wygrany stwarza nam opcję że będziemy na piątym miejscu. Teraz jesteśmy na siódmym i ten jeden punkt na pewno nam się przyda w ogólnym rozrachunku. Pod koniec II rundy każdy punkt będzie bardzo ważny i nawet te przegrane tie-breaki będą się liczyły.

Na następnym mecz wychodzimy z podniesiona głową i będziemy walczyć o zwycięstwo – dodaje siatkarka, kierująca grą wrocławskiego zespołu. Zadanie to na pewno nie będzie należało do łatwych, bowiem Impel Gwardia podejmować będzie czwarty w tabeli GCB Centrostal Bydgoszcz. W pierwszej rundzie rozgrywek wrocławianki przegrały na wyjeździe 1:3, w najbliższy piątek będzie więc szansa na rewanż…

źródło: inf. własna, plusligakobiet.pl