Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: W lidze grają słabo, bo zamiast trenować, uczą się

II liga M: W lidze grają słabo, bo zamiast trenować, uczą się

Drugoligowe rezerwy AZS UWM Olsztyn doznały na własnym parkiecie kolejnej porażki. Tym razem podopieczni Andrzeja Grygołowicza musieli uznać wyższość siatkarzy Wilgi Garwolin. Po sobotniej porażce jest niemal pewne, że akademicy w tym sezonie będą walczyli o utrzymanie w rozgrywkach.

Przed pojedynkiem z Wilgą drugi zespół AZS UWM II z 16 punktami na koncie, zajmował ósme, przedostatnie miejsce w tabeli. Natomiast ich rywale plasowali się dwie pozycje wyżej (18 oczek). Wynik meczu dla akademików był niezwykle istotny. W przypadku zwycięstwa, mieli bowiem szansę uplasować się na miejscach 1-7, które gwarantują pozostanie w lidze.

Z poziomu spotkania rozgrywanego w hali kortowskiej zadowoleni mogli być kibice. Gospodarze wprawdzie ulegli w trzech setach, to wszystkie partie były bardzo zacięte. Elementem siatkówki, który okazał się decydujący dla losów meczu, była zagrywka. Niestety dla olsztynian, doskonale serwowali zawodnicy z Garwolina. Wystarczy wspomnieć, że każdy set kończył się asem serwisowym gości. Nie bez znaczenia dla przebiegu spotkania była kontuzja Krystiana Władzińskiego. Atakujący AZS UWM już na samym początku pojedynku, spadając na parkiet po bloku, skręcił staw skokowy.

Tymczasem do zakończenia rundy zasadniczej pozostała jedna kolejka. W najbliższą sobotę akademicy zmierzą się z Camperem Wyszków, czyli obecnym wiceliderem. O zwycięstwo będzie niezwykle trudno, nic więc dziwnego, że siatkarze ze stolicy Warmii i Mazur myślą już o walce o utrzymanie. Tę będą musieli stoczyć z ostatnią w tabeli Lechią Tomaszów Mazowiecki. – Zabrakło nam troszeczkę szczęścia, bo dwa sety przegraliśmy przecież do 23 – mówi Andrzej Grygołowicz, trener Indykpolu AZS UWM. – W dalszym ciągu będę się trzymał wersji, że wiele problemów drużynie sprawia trwająca sesja egzaminacyjna. Warto wspomnieć, że dwóch z naszych zawodników jeszcze w piątek broniło swoich prac inżynierskich. Gołym okiem widać, że brakuje im świeżości, bo gramy ospale. Mimo to mam nadzieję, że wszystko potoczy się po naszej myśli i zapewnimy sobie utrzymanie.

* autor: Maciej Nowocień (gazeta.pl )

Indykpol AZS UWM II Olsztyn – Wilga Garwolin 0:3
(23:25, 17:25, 23:25)

AZS UWM II: Basaj, Wiśniewski, Kurmin, Władziński, Krzan, Boruch, Nawrocki (libero) oraz Pichłacz, Dzikuć, Kowzowicz, Przybylski