Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Męska rozmowa w Ropczycach

II liga M: Męska rozmowa w Ropczycach

fot. archiwum

Siatkarze Błękitnych Ropczyce, tak słabego sezonu jak obecny, nie mieli jeszcze, w historii gier na drugoligowym szczeblu. Zespół przed ostatnią kolejką spotkań rundy zasadniczej zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli grupy czwartej.

Po ostatniej porażce z KU AZS Politechnika Krakowska, stało się wiadomym, że drużyna grającego trenera Michała Betleji, nie uniknie gier play-out. – Tak jak w przedniej kolejce z Czarnymi Radom, tak i z Politechniką Krakowską, zagraliśmy bardzo słaby mecz. Musimy usiąść i porozmawiać, co jest tego powodem – mówił po spotkaniu z „Inżynierami" z Krakowa prezes Wojciech Baszak. I tak się stało. W poniedziałek 14 lutego odbyło się spotkanie Zarządu Klubu z siatkarzami. Były mocne, męskie rozmowy, na temat dotychczasowej postawy i wyników drużyny. – Wierzę w tych chłopaków – stwierdził z optymizmem po tym spotkaniu, Krzysztof Waszczuk, wiceprezes klubu. – Liczę, że ten dialog zaowocuje lepszą grą naszych zawodników.

Przed siatkarzami Błękitnych, w ostatniej kolejce rundy zasadniczej, mecz w Krośnie z Karpatami. Potem boje play-out, z beniaminkiem Wawelem AGH Kraków. Z Wawelem wygrywaliśmy w tym sezonie dwa razy. Wierzę, że i w play-out, pokonamy Wawel – mówił po meczu z Politechniką Przemysław Marć, libero z Ropczyc.

Ten sezon jest zdecydowanie najgorszym od kilku lat w wykonaniu ropczyczan. W 17 spotkaniach Błękitni zdobyli zaledwie 12 punktów. Ten rok zapowiadał się obiecująco dla zespołu, co prawda ulegli oni w STS-owi Skarżysko-Kamienna (2:3) i Kęczaninowi (1:3), ale wygrane z dwoma krakowskimi zespołami Wandą (3:2) i Wawelem (3:1) rozbudziły nadzieję na utrzymanie się bez konieczności rozgrywania dodatkowych spotkań.Jak  dowiedzieliśmy się nieoficjalnie w ostatnich tygodniach jednak mocno spadły morale w drużynie. – Odbyliśmy z zawodnikami męską rozmowę – mówi Waszczuk. – Przedstawiliśmy, czego oczekujemy i co nam się nie podoba, oni powiedzieli jak to wygląda z ich strony. Mam wrażenie, że ta rozmowa odniesie zamierzony cel, jestem optymistą. Wierzę w tych chłopaków, w końcu w całym sezonie tylko oni, obok Karpat Krosno, ograli Wandę Kraków.

Błękitni przed ostatnią kolejką zajmują 9. miejsce i wyprzedzają tylko Wawel Kraków. Oba zespoły zagrają między sobą o utrzymanie w lidze, przegrany zmierzy się zaś w barażach z drużyną, która zajmie 2. miejsce w turnieju finałowym o awans do II ligi.

źródło: inf. własna, nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-02-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved