Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Andrea Anastasi: Zwykle udawało mi się znaleźć kompromis

Andrea Anastasi: Zwykle udawało mi się znaleźć kompromis

fot. archiwum

20 lutego Andrea Anastasi przyjedzie do Polski, gdzie oficjalnie podpisze kontrakt z polska federacją. Włoski szkoleniowiec w Warszawie przebywać będzie do 23 lutego. Przed południem weźmie udział w konferencji prasowej, a później chce odwiedzić Rzeszów.

Całkiem możliwe, że zobaczę na żywo pojedynek Resovii z Sisleyem i będę miał wtedy okazję spotkać się z Giovanni’m Miale, który pracuje w Asseco Resovii (jest trenerem od przygotowania fizycznego – przyp. red.), a którego widzę także w swoim sztabie szkoleniowym w reprezentacji Polski – mówi nowy trener reprezentacji.

Andrea Anastasi ma pewne pomysły dotyczący wygenerowania odpowiedniej liczby wolnych dni dla swoich podopiecznych pomiędzy ligą a sezonem reprezentacyjnym. – Mam swoje przemyślenia, ale prosiłbym jeszcze o wyrozumiałość, ponieważ są to sprawy, które muszę najpierw omówić z prezesem federacji i zarządem związku – dodał szkoleniowiec. – Na razie skupiam się na skompletowaniu sztabu szkoleniowego reprezentacji. Jestem również otwarty na współpracę z polskimi trenerami i statystykami, ale decyzje personalne musimy podjąć wspólnie z polską federacją. Byłoby nie fair z mojej strony, gdybym coś narzucał z góry lub informował prezesa o ważnych sprawach dotyczących pracy z zespołem za pośrednictwem mediów.

Nowy trener polskiej kadry zdaje sobie sprawę, że największym problemem, z jakim przyjdzie się mu się zmierzyć już w tym sezonie reprezentacyjnym, będzie zmęczenie i kłopoty zdrowotne najbardziej doświadczonych, a jednocześnie kluczowych dla kadry zawodników. Terminarz tegorocznej PlusLigi jest rozbudowany do granic absurdu. Na dodatek, niektórzy siatkarze po niepowodzeniu, jakie spotkało polską drużynę w MŚ we Włoszech, nie chcą na razie słyszeć o grze w reprezentacji. – To jest rzeczywiście duży problem, ale chciałbym podkreślić, że mam już duże doświadczenie w pracy z drużynami narodowymi, bo przez 7 sezonów pracowałem z reprezentacją Włoch, a przez 2 z kadrą Hiszpanii – przypomina Anastasi. – W czasie tej pracy spotkałem się z wieloma różnymi sytuacjami dotyczącymi przemęczenia i problemów zdrowotnych najbardziej eksploatowanych zawodników. Zwykle udawało mi się znaleźć kompromis i tak ustalić harmonogram pracy w kadrze, żeby siatkarze byli w stanie podołać wszystkim obciążeniom. Jeśli chodzi o terminarz PlusLigi, to rzeczywiście meczów ligowych w Polsce jest bardzo wiele. Na pewno ciężko będzie zebrać najsilniejszy potencjalnie zespół już od samego początku sezonu reprezentacyjnego. Wiem o tym, że zawodnicy potrzebują po sezonie ligowym odpowiedniej ilości czasu na odpoczynek i zregenerowanie sił. Na pewno będę z nimi rozmawiał na ten temat – kończy nowy trener polskich siatkarzy.* autor: Rafał Myśliwiec
* więcej w „Super Nowościach”

źródło: Super Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-02-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved