Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > PRO B: Wygrane „polskich” drużyn, Łomacz wraca do gry

PRO B: Wygrane „polskich” drużyn, Łomacz wraca do gry

fot. archiwum

W meczach 16. kolejki francuskiej PRO B wszystkie trzy drużyny z Polakami w składzie odniosły zwycięstwa. Po miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją na boisko powrócił Jakub Łomacz, który walnie przyczynił się do wygranej swojego zespołu.

Drużyna Michała Kamińskiego spotkała się w miniony weekend z ligowym "sąsiadem", zespołem Pl-Robinson. Pierwsza partia padła łupem drużyny gości, którą była w tym meczu ekipa Ales. Po drugim secie wygranym dość gładko przez gospodarzy do 16, w trzeciej odsłonie toczyła się zacięta walka. Po 35 minutach gry wynik na swoją korzyść rozstrzygnęła drużyna przyjezdna, która zakończyła spotkanie w secie następnym, czwartm, wygrywając go do 21. Najwięcej punktów w całym meczu – 22 – zdobył zawodnik Pl-Robinson, Amaury Lepetit. W drużynie zwycięskiej to Enderwuin Javier Herrera Chourio zapisał na swoim koncie najwięcej oczek – 20. Michał Kamiński zakończył spotkanie z dorobkiem 9 punktów. W ataku zanotował niespełna 28% skuteczności.

Pl-Robinson – Ales 1:3
(21:25, 25:16, 25:27, 21:25)

Również drużyna Bartłomieja Podgórskiego może dopisać sobie kolejne trzy punkty do ligowej tabeli. Zespół Polaka pokonał na własnym boisku ostatnią drużynę w ligowej tabeli, CNVB. Jedynie w trzeciej partii zespół gości toczył wyrównaną walkę i przegrał minimalną ilością punktów. Dwa pierwsze sety zdecydowanie wygrali gospodarze. Bartłomiej Podgórski zdobył w tym spotkaniu 9 punktów, atakując przy tym z 35% skutecznością. Najczęściej punktował kolega klubowy Polaka, Ali Kerboua – 13 razy.Nancy – CNVB 3:0
(25:19, 25:10, 25:23)

Tylko trzech setów potrzebowała także drużyna Martigues, aby móc cieszyć się ze zwycięstwa nad wyżej notowanym przeciwniekiem, zespołem Cambrai. Po zwyciestwach do 21 i 22 drużyny stoczyły zaciętą walkę w ostatniej odsłonie, w której do zwycięstwa drużyna Martigues potrzebowała aż 32 punktów. Jakub Łomacz w swoim pierwszym meczu po miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją, zdobył 20 punktów, w tym 17 w ataku, przy 47% skuteczności. Najlepszy okazał się Renaud Ventresque, który zdobył trzy oczka więcej. Drugi polski zawodnik występujący w barwach zespołu Martigues, Tomasz Wieczorek, zakończył mecz z 7 punktami na swoim koncie.

Martigues – Cambrai 3:0
(25:21, 25:22, 32:30)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-02-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved