Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Podsumowanie 11. kolejki włoskiej Serie A kobiet

Podsumowanie 11. kolejki włoskiej Serie A kobiet

fot. archiwum

11. kolejka żeńskiej serie A znowu sypnęła niespodziankami. Powracające z dalekiej Moskwy siatkarki Scavolini nie zdążyły odpocząć i przegrały u siebie z Piacenzą. Z kolei podrażnione, po odpadnięciu z LM, zawodniczki Villa Cortese zmiażdżyły wicelidera.

W pierwszym meczu obrończynie mistrzowskiego tytułu przegrały u siebie z ekipą z Piacenzy. Pięciosetowy maraton w Moskwie i długa droga powrotna ewidentnie dały się we znaki podopiecznym Paolo Tofolego, bo jego drużyna w niczym nie przypominała zespołu z poprzedniego spotkania, co najbardziej dało się zauważyć u Holenderki Manon Flier, która zdobyła tylko 12 punktów. Z kolei Amerykanka Hooker w ogóle nie pojawiła się na boisku. To wszystko sprawiło, że ciężar gry musiała wziąć na swoje barki Senna Usic, która jednak potrafiła wywiązać się z tego arcytrudnego zadania, zdobywając 25 „oczek". Wśród przyjezdnych cztery zawodniczki zdobyły, co najmniej, 13 punktów a do nominalnych liderek – Brussy i Tirozzi – dołączyły także Dall’ora i Nicolini.

Scavolini Pesaro – Rebecchi Nordmeccanica Piacenza 2:3
(27:25, 21:25, 23:25, 25:21, 10:15)

W drugim spotkaniu wicemistrzynie Italii chyba za wszelką cenę chciały się zrehabilitować po środowej porażce i swoją złość wyładowały na siatkarkach Spesu. Jednak rozmiary zwycięstwa okazały się zaskakujące nawet dla gospodyń, bo na boisku znowu zabrakło Taismary Aguero, a gospodynie nie miały żadnych problemów z pokonaniem, było nie było, wicelidera. Absolutną „królową polowania" okazała się środkowa miejscowych Sara Anzanello, która zdobyła aż 17 punktów. Ponadto, dzielnie wspierały ja Cruz i Hodges , które punktowały, odpowiednio, 10 i 14 razy. Po stronie gości walkę nawiązała jedynie Turlea, zdobywając 18 „oczek".MC-Carnaghi Villa Cortese – Spes Conegliano 3:0
(25:21, 25:16, 25:19)

Trzeci mecz to pojedynek między ekipą Yamamay a zawodniczkami z Bergamo. Po niezwykle wyrównanym spotkaniu, chociaż trwającym tylko 3 sety, to przyjezdnym udało się wygrać, w czym największy udział miała Bułgarka Vasileva, zdobywając 19 punktów. Wśród gospodyń prym jak zwykle wiodły Czeszki – Havlickova i Havelkova, choć ta druga, będąc drugą punktującą swojej drużyny, uzbierała tylko 10 „oczek".

Yamamay Busto Arsizio – Norda Foppapedretti Bergamo 0:3
(25:27, 26:28, 23:25)

W czwartym pojedynku kolejne zwycięstwo odniósł Asystel, tym razem pokonując na wyjeździe Modenę 3:1. W drużynie gości aż 5 zawodniczek zdobyło, minimum, 12 „oczek" a najwięcej, bo 22 razy, punktowała przyjmująca Barccelini, wyprzedzając o punkt Chorwatkę Barun. Wśród gospodyń z dobrej strony pokazała się Guatelli, choć – tradycyjnie – największą zdobycz (17) zanotowała Czeszka Matuskova.

LIU-JO Volley Modena – Asystel Volley Novara 1:3
(23:25, 17:25, 25:21, 23:25)

W piątym meczu tej kolejki zmierzyły się gospodynie z Grotte i siatkarki z Pavii. Poza drugą partią, przyjezdne nie nawiązały żadnej walki, ale nic w tym dziwnego skoro ich najlepsza zawodniczka – Cvetanovic – zdobyła ledwie 12 punktów. Dla odmiany, wśród podopiecznych trenera Radogny aż 5 zawodniczek zaliczyło dwucyfrową zdobycz punktową a trio Moy Alvarado-Ravetta-Okaka wywalczyło zgodnie po 15 „oczek".

Florens Castellana Grotte – Riso Scotti Pavia 3:1
(25:18, 14:25, 25:15, 25:21)

Ostatnie, szóste, spotkanie zostanie rozegrane dzisiaj. Zmierzą się w nim Despar Perugia i Chateau d’Ax Urbino Volley.

Zobacz również
Wyniki 11. kolejki i tabela włoskiej Serie A kobiet

źródło: inf. własna, legavolleyfemminile.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-02-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved