Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Łatwa wygrana dąbrowianek

PlusLiga Kobiet: Łatwa wygrana dąbrowianek

Siatkarki z Dąbrowy Górniczej nie dały najmniejszych szans drużynie  mieleckiej Stali, pewnie zwyciężając w trzech setach. Trzeba jednak przyznać, że przeciwniczki zbytnio im tego zadania nie utrudniały, wyraźnie ustępując we wszystkich elementach.

Mecz kończący jedenastą serię gier w PlusLidze Kobiet rozpoczął się pomyśli miejscowej drużyny, która dobrze grała w obronie, skutecznie serwowała i na pierwszej przerwie technicznej prowadziła 8:5. Potem drużyna z Zagłębia nadal kontynuowała dobra grę i po asie serwisowym Małgorzaty Lis, przy stanie 11:6 o przerwę na żądanie poprosił trener Adam Grabowski. Przyjezdne popełniały błędy w przyjęciu zagrywki i nie kończyły ataków własnych, przez co dąbrowianki wyprowadzały kontrataki i powiększały swoją przewagę. Dobra passa miejscowej drużyny trwała do stanu 15:10, po czym do głosu doszły przyjezdne, które za sprawą Anity Kwiatkowskiej odrobiły częściowo odrobiły straty i po asie serwisowym tejże zawodniczki przegrywały zaledwie różnicą dwóch „oczek" (13:15). Dobra gra w polu zagrywki Matei Ikić zaowocowała powiększeniem przewagi przez MKS do czterech punktów (18:14). Od tego momentu na boisku niepodzielnie panowały dąbrowianki, które odrzuciły swoje rywalki od siatki, a mielczanki nie potrafiły znaleźć sposobu aby przeciwstawić się swoim rywalkom. Błędy własne popełnione przez mielczanki w końcówce seta zostały skrzętnie wykorzystane przez drużynę z Dąbrowy Górniczej, która wysoko wygrała premierową odsłonę.

Druga partia meczu miała bardziej wyrównany przebieg. Mielczanki poprawiły przyjęcie przez co spotkanie było bardziej wyrównane. Po autowym ataku Anity Kwiatkowskiej gospodynie objęły prowadzenie 5:2, lecz wkrótce potem był remis 5:5 po asie serwisowym… Anity Kwiatkowskiej. Gospodynie wypracowały sobie dwupunktową przewagę, lecz za każdym razem traciły tą przewagę. Tak było przy stanie 9:7, a następnie 10:8, za każdym razem podopieczne trenera Adama Grabowskiego doprowadzały do wyrównania. Autowy atak Izabeli Żebrowskiej dał prowadzenie Stali 12:11, dąbrowianki nie pozostały dłużne odrobiły straty po atakach ze skrzydła Izabeli Żebrowskiej i prowadziły na drugiej przerwie technicznej 16:14. Dwa kolejne punkty zdobyły ponownie mielczanki i ponownie był remis 16:16. Przy stanie 19:19 o przerwę na żądanie poprosił trener Waldemar Kawka i jak się później okazało było to dobre posunięcie. Atak Dominiki Koczorowskiej ze środka dał przyjezdnym ostatni remis w tym secie. Kąśliwa zagrywka Joanny Staniuchy-Szczurek sprawiła, że mielecka ekipa pogubiła się w końcówce i nie była w stanie nawiązać wyrównanej gry. Seta atakiem zakończyła Izabela Żebrowska i MKS prowadził 2:0.

Chcąc pozostać w meczu Stal Mielec musiała wygrać trzeciego seta. Podłamane przegraniem drugiej partii mielczanki całkowicie oddały pole gry. Podobnie jak w premierowej odsłonie. przyjezdne miały problemy z przyjęciem zagrywki. Po serii serwów Aleksandry Liniarskiej było 6:2. Liczne roszady w składzie przyjezdnych na niewiele się zdały. Kolejną dobrą serię zagrywek zapisała na swoje konto rozgrywająca Lucie Muhlsteinova i dąbrowska ekipa prowadziła 9:3. Dwa kolejne punkty zdobyła mielecka ekipa po atakach Ilony Gierak i Dominiki Koczorowskiej (9:5), lecz było to praktycznie wszystko na co było stać w tym secie drużynę gości, która miała coraz większe problemy z przyjęciem zagrywki i skończeniem ataków z pierwszego tempa. Dobrze funkcjonujący blok MKS-u był zaporą nie do przebycia przez ekipę gości, ponadto błędy własne mielczanek przyczyniły się do wysokiego bo aż dziesięciopunktowego prowadzenia dąbrowianek (16:6). Podopieczne trenera Waldemara Kawki do końca seta dominowały na boisku i po kolejnych seriach zagrywek najpierw Małgorzaty Lis a potem Joanny Staniuchy-Szczurek prowadziły odpowiednio 19:7 i 23:8. Seta asem serwisowym zakończyła Aleksandra Liniarska.

MVP spotkania wybrana została Izabela Żebrowska.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza – Stal Mielec 3:0
(25:16, 25:21, 25:9)