Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Magda Jagodzińska: Pałeczka była w naszych rękach

Magda Jagodzińska: Pałeczka była w naszych rękach

fot. archiwum

- Wracając w to miejsce chce się pokazać z jak najlepszej strony pod każdym względem, aby ludzie, którzy poświęcili nam tyle czasu mogli powiedzieć, że ich praca nie poszła na marne - mówiła po meczu z SMS-em siatkarka AZS UEK, Magda Jagodzińska.

W Szkole Mistrzostwa Sportowego z Sosnowca spędziłaś 4 lata (powołania otrzymuje się przed rozpoczęciem nauki w trzeciej klasie gimnazjum – przyp. red.). Jakie to uczucie zawitać ponownie w jej murach, lecz z inną drużyną?

Magda Jagodzińska (atakująca Elitesek Skawa AZS UEK Kraków): – 4 lata to całkiem sporo biorąc pod uwagę fakt, że były to czasy i wiek, w którym moi rówieśnicy chodzili na imprezy, spotykali się z przyjaciółmi itp. Ja wybrałam inny tryb życia i zdecydowałam się poświęcić siatkówce, bo w SMS-ie nie było wiele czasu na przyjemności (śmiech). Mimo tego nie żałuję i zawsze z sentymentem będę wracać do tego miejsca. Oczywiście przypominają się stare czasy i różne sytuacje z tamtego okresu (rzecz jasna te przyjemne). Najbardziej pozytywną rzeczą jest chyba to, że ludzie, którzy tam pracują zawsze witają nas bardzo ciepło z uśmiechem na twarzy, bo to Oni przez 4 lata robili wszystko żebyśmy czuły się tam jak w drugim domu.

Była dodatkowa mobilizacja?– Oczywiście, że tak! SMS nie jest to zwykły klub, bo oprócz tego, że kadra trenerska pracowała ciężko, abyśmy potem nie przepadły w siatkarskim świecie to była również duża grupa osób pracująca nad naszym wychowaniem. Dlatego wracając w to miejsce chce się pokazać z jak najlepszej strony pod każdym względem, aby ludzie, którzy poświęcili nam tyle czasu mogli powiedzieć, że ich praca nie poszła na marne.

Twoje dwa bloki w końcówce pierwszego seta były chyba punktem zwrotnym całego spotkania?

Pierwszy set przyniósł nam trochę nieprzemyślanych zagrań, szczególnie w końcówce, pozwoliłyśmy przeciwnikowi uwierzyć w siebie. Wydaje mi się jednak, że pałeczka była w naszych rękach, bo na boisku nie był odczuwalny strach, ale raczej większa mobilizacja, starałyśmy się zmotywować siebie nawzajem. Cieszę się bardzo, że udało mi się zablokować te dwa ataki i pomóc w ten sposób dziewczynom.

Pokusisz się o ocenę swoich młodszych koleżanek trenujących pod okiem trenera Andrzeja Pecia?

– Ciężko ocenić przeciwnika po jednym meczu, ale widać, że każda z dziewczyn ma potencjał żeby zaistnieć w siatkówce. W SMS-ie jest kilka dobrze zapowiadających się zawodniczek. W meczu z nami nie pokazały chyba wszystkiego na co je stać, co było oczywiście korzyścią dla nas (śmiech), ale być może wynikało to z tego, że od początku meczu zbudowałyśmy sobie bojową atmosferę i nie pozwoliłyśmy się im rozegrać. Ale trzymam kciuki za koleżanki ze szkoły i życzę im dużo determinacji i woli walki w kolejnych meczach.

Ponieważ jesteś studentką AWF musiałaś wyjechać na tygodniowy obóz narciarski. Czy ta przerwa mocno wpłynęła na Twoją dyspozycję?

– Obóz ten był obowiązkowy więc cieszę się, że klub dał mi możliwość uczestnictwa w nim, ale wbrew pozorom nie odpoczywałam za wiele. Codziennie 5 godzin spędzaliśmy na stoku, na rozgrzewkę trucht, pompki, także akcent siłowy dał o sobie znać. Na szczęście był to tylko jeden tydzień i szybko wróciłam do normalnego treningu. Muszę przyznać, że wróciłam na halę z nową energią i pozytywnym psychicznym nastawieniem.

Ostatnie trzy spotkania rozegracie we własnej hali z Piłą, Ostrowcem Świętokrzyskim i Żukowem. Jakie są Wasze oczekiwania?

– Z każdym z tych zespołów chcemy powalczyć o jak najwięcej i pokazać, że potrafimy postawić się najlepszym. Żukowo jest teoretycznie słabszym przeciwnikiem, ale tylko teoretycznie, bo z doświadczenia wiemy, że nikogo nie można lekceważyć. Damy z siebie wszystko, tym bardziej, że gramy przed własnymi kibicami, którym należą się podziękowania za wspaniały doping. Oby nasza determinacja i ich wsparcie przyczyniły się do osiągnięcia sukcesu.

źródło: azsskawauek.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-02-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved