Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Łódzka Amatorska Liga Siatkówki wznowiła rozgrywki

Łódzka Amatorska Liga Siatkówki wznowiła rozgrywki

fot. archiwum

W dniu 12.02.2011 w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się XI kolejka rozgrywek Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki pod patronatem prezydenta miasta Łodzi, organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

W bieżącej kolejce, z uwagi na sesje egzaminacyjne na uczelniach, sporo meczów zostało przełożonych. Panie zagrały ostatnią rundę fazy zasadniczej, i od przyszłego tygodnia cztery najlepsze drużyny rozpoczną rywalizację ze sobą w finale A o mistrzostwo ligi, a pozostałe siedem w finale B o utrzymanie się w ekstraklasie. Panowie szukali dodatkowych punktów przed rozpoczynającą się za trzy tygodnie rundą play-off.

W Ekstraklasie kobiet sensacja! – najsłabsza dotychczas drużyna Energii Pabianice po niezwykle ambitnej walce zdobyła swój pierwszy punkt w rozgrywkach, i to z wiceliderem Acero Lamia (2:3). Wiele emocji dostarczyło również spotkanie decydujące o awansie do finałowej czwórki. Zajmujące piąte miejsce siatkarki Dream Team musiały pokonać 3:0 TKKF Dzikusy II. Pierwszy set zakończył się zgodnie z planem do 17. Kiedy w drugim Dzikusy II prowadziły już 24:22, wydawało się że Dream Team będzie musiał grać w finale B. Jednak heroiczna walka do końca została nagrodzona. Zawodniczki odrobiły straty, wygrały 28:26, trzeciego seta do 21 i ostatecznie zajęły upragnione czwarte miejsce.

W Ekstraklasie mężczyzn na czele tabeli bez zmian – lider TKKF Dzikusy i wicelider Piazza Cafe wygrały swoje spotkania po 3:1 (z Fundacją Jaś i Małgosia i Lozametem). Dość niespodziewanie zakończyło się spotkanie ostatniej drużyny w tabeli z aspirującą do najlepszej czwórki Iskrą. Skazani na porażkę Cyrańscy Team po raz pierwszy w tym sezonie wygrali pewnie 3:0 i zdobyli komplet punktów.W I lidze niezwykle skomplikowana sytuacji w tabeli. Po zwycięstwie Venta PAO z PKO Bankowy OFE (3:1) i zdobyciu punktu przez PGE S.A. w spotkaniu z liderem Sokołem Rzgów (2:3) cztery zespoły dzieli zaledwie jeden punkt od siebie. Biorąc pod uwagę, że mająca trzy punkty mniej drużyna Popularnych ma do rozegrana zaległy mecz, to próba wskazania, które z zespołów awansują do czwórki walczącej o awans jest praktycznie niemożliwa.

W II lidze zwycięstwa za trzy punkty odniosły drużyny Volley Team (3:0 z AMC) i Easy (3:0 z Bruklandem) i zrobiły kolejny krok przybliżający je do walki o I ligę.

W III lidze punkt stracił wicelider Bytnarówka (3:2 z Pickup Diablo). Pomimo tego jest to w dalszym ciągu jedyny zespół w rozgrywkach, który nie przegrał jeszcze żadnego spotkania! Za to zdobyty przez Pickup Diablo punkt zapewnił tej drużynie miejsce w play-off.

Kolejne zwycięstwo odnieśli siatkarze Warecka ZSP 20, którzy pokonali Clean&Eco (3:2) i zachowali jeszcze teoretyczne szanse awansu do najlepszej ósemki.

Na następną kolejkę rozgrywek, zapraszamy już 19.02.2011 (sobota) w godzinach 9-15, tradycyjnie w Szkole Podstawowej nr 205 ul. Dąbrówki 1 (Olechów).

Zobacz również:
Wyniki i tabele Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-02-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved