Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga niemiecka: Kacprzak lepszy od Pęcherza

Liga niemiecka: Kacprzak lepszy od Pęcherza

W meczu 18. kolejki niemieckiej ligi naprzeciw siebie stanęły ekipy z Polakami w składzie. Górą w tym pojedynku było evivo Düren Kamila Kacprzaka, które pokonało A!B!C Titans Sebastiana Pęcherza. Pauzowała natomiast drużyna Artura Augustyna.

Już przed meczem A!B!C Titans Wuppertal – evivo Düren można było wskazać faworyta konfrontacji. Niedawny rywal Resovii Rzeszów z Pucharu CEV, evivo Düren, plasuje się w środku ligowej tabeli, natomiast „Tytani" z Sebastianem Pęcherzem w składzie z zaledwie 4 punktami na koncie zajmuja przedostanie miejsce w tabeli.

Pierwszy set należał do evivo Düren. Kamil Kacprzak i koledzy dominowali na boisku w każdym z elementów, a kluczowa okazała się być bardzo dobra gra w bloku. Zawodnicy evivo zdobyli w ten sposób aż 4 punkty w pierwszej odsłonie. Dzięki temu od początku do końca partii kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, pewnie wygrywając do 17. Także druga partia bezdyskusyjnie należała do zawodników evivo. Spora w tym zasługa Sebastiana Pęcherza i jego kolegów, którzy oddali rywalom aż 10 punktów po błędach własnych. Ostatecznie set zakończył się wygraną evivo 25:18. Wielu emocji dostarczył set trzeci, w którym przez większość czasu trwała wyrównana walka. W końcówce szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili zawodnicy A!B!C Titans, zwyciężając 25:21. Wygraną w tej partii zapewniła im dobra gra w bloku (4 punktowe bloki przy 2 przeciwnika) oraz mniejsza liczba błędów (3 błędy przy 10 evivo). Na brak wrażeń nie mogli narzekać kibice także w czwartej odsłonie. Po wyrównanym początku seta (8:7 dla „Tytanów"), na prowadzenie wyszli zawodnicy evivo (16:13). Wkrótce jednak przeciwnicy odrobili część strat (20:21), jednak ostatecznie nie zdołali dogonić drużyny Kacprzaka i to evivo cieszyć mogło się z wygranej 25:23, a w całym meczu 3:1.

Obydwaj Polacy rozpoczęli mecz w wyjściowej szóstce swoich ekip. Znacznie lepiej to spotkanie wspominać będzie Kamil Kacprzak, który rozegrał wszystkie cztery partie, zdobywając 10 punktów – 1 serwisem, 9 po skończonych atakach (56% skutecznych przy 16 próbach). Polak przyjmował zagrywkę 13 razy (69% przyjęcia pozytywnego, 31% idealnego), dwukrotnie popełniając błąd.
Znacznie słabiej spisał się Sebastian Pęcherz, który co prawda rozpoczął mecz w wyjściowej szóstce, jednak już w drugim secie został zmieniony. Trudno się dziwić jeśli weźmie się pod uwagę fakt, iż Polak zdobył zaledwie 3 punkty przy 30% skuteczności w ataku. Podczas swojego pobytu na boisku Polak przyjął zagrywkę rywali aż 13 razy, notując na swoim koncie 54% przyjęcia pozytywnego i 15% idealnego.

A!B!C! Titans – evivo Düren 1:3
(17:25, 18:25, 25:21, 23:25)

CV Mitteldeutschland Spergau Artura Augustyna w tej kolejce pauzowało.