Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Jakub Guz: Przegraliśmy jako cały zespół

Jakub Guz: Przegraliśmy jako cały zespół

W miniony weekend Grzegorz Ryś zadebiutował w roli szkoleniowca Avii Świdnik. Jego nowi podopieczni ulegli 2:3 BBTS-owi Bielsko-Biała. - Jest punkt, a po dwóch pierwszych setach zdobycie nawet jego wydawało się mało realne mówił po meczu trener Ryś.

Grzegorz Ryś (trener Avii Świdnik): – Na pewno zmiana rozgrywającego w trzecim secie miała wpływ na to co działo się na parkiecie, ale ja staram się dopiero poznawać zespół. Po paru dniach mimo, że mam już sporo informacji nie jest mi łatwo nad tym wszystkim zapanować. Przez pierwsze dwa sety szukałem trochę ustawiania. Myślę, jednak że gdyby zespół z Bielska nie miał zawodnika z nr 7 – Martina Vlka, gra byłaby całkowicie inna. W trzecim i czwartym secie gdy goście nie mieli atutu zagrywki, my dyktowaliśmy warunki. Na nasze nieszczęście zawodnik ten w dwóch kluczowych momentach stanął na zagrywce i pociągnął grę. I to był ich atut, któremu niestety nie umieliśmy się przeciwstawić. Jest to dla nas lekcja przez którą musieliśmy przebrnąć, ale z drugiej strony należy się cieszyć z jednego punktu, bo można było przegrać 0:3 i nie byłoby o czy mówić. Jest punkt, a po dwóch pierwszych setach zdobycie nawet jego wydawało się mało realne. Wiadomo, że apetyt rośnie w miarę jedzenia i przy wyniku 2:2 byliśmy blisko, żeby to wygrać. Nie udało się, ale doceńmy to że zespół się stara. To co nam nie wychodziło będziemy natomiast poprawiać. Zobaczymy jak to dalej będzie. Na razie walczymy, staramy się.

Przemysław Michalczyk (trener BBTS Bielsko-Biała): – Jestem zadowolony z dwóch punktów, bo to był specyficzny mecz. Powinniśmy go zakończyć wynikiem 3:0, ale tego nie zrobiliśmy. Wynikało to z faktu, że przez dwa sety graliśmy super siatkówkę, a Avia grała słabo. Nie radziła sobie z naszym blokiem, słabo przyjmowała. Później jednak wzmocniła zagrywkę, przez co my nie mogliśmy przyjąć i uruchomić środka. To sprawiło, że spuściliśmy głowę w trzecim secie, a gospodarze się rozkręcili. W czwartym secie prowadziliśmy, ale straciliśmy w pewnym momencie pewność grania i trzeba było grać tie-breaka. Jestem jednak zadowolony, że podnieśliśmy głowę na tie-breaka i stara siatkarska prawda się nie sprawdziła. Wygraliśmy 3:2.

Piotr Milewski (rozgrywający Avii): – Myślałem że Martin Vlk miał dzień konia na zagrywce. To co z nami zrobił tym elementem to coś strasznego. Jak na pierwszą ligę zagrywa bardzo dobrze. Na takiej sali jak nasza, gdzie nie można zagrywek przyjąć w górę zadanie było trudne do wykonania.

Martin Vlk (przyjmujący BBTS): – Już w tygodniu na treningach dobrze się czułem na zagrywce, dlatego nie było to dla mnie zaskoczeniem. Hala w Świdniku jest dobra, sufit jest nisko i ciężko się przyjmuje, więc na pewno ułatwiło mi to zadanie. Przyjmujący nie radzili sobie z presją, że nie mogą podbić piłki do góry. Jeśli chodzi o cały mecz. Na początku gospodarzom nie siedziała zagrywka, my mieliśmy dobre przyjęcie. Później zaczęli grać skróty i mieliśmy z tym sporo problemów.

Jakub Guz (przyjmujący Avii): – Dziwny mecz. W pierwszych dwóch setach wyszliśmy trochę spięci. Nowy trener, kibice oczekiwali od razu zwycięstwa, bo przyszedł Grzegorz Ryś. Tak jednak się nie da, żeby poprawić się, potrzeba dużo pracy. W trzecim secie zagraliśmy już całkowicie na luzie. Co nam zostało? Mogliśmy przegrać 0:3, albo pokazać taką grę jak na treningach. I nasze poczynania wyglądały dobrze. W czwartym secie była nerwówka za sprawą Vlka, który zagrywkę na tę halę ma idealną. Kilka błędów przytrafiło nam się w tie-breaku, szczególnie w jego końcówce, ale nie ma co wskazywać kto je popełnił. Przegraliśmy jako cały zespół. Widzę jednak, że poprawa w grze jest. Teraz pauzujemy, będzie czas na pracę. Play-offy? Wydaje mi się, że są nierealne. Zbliżyliśmy się na cztery punkty do Będzina i spotkanie z nimi będzie dla nas kluczowe. Granie w play-outach to nerwówka. Ja jednak nie dopuszczam do siebie takiej sytuacji i mam nadzieję że uda nam się zająć dziewiąte miejsce.

źródło: aspsaviaswidnik.pl