Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Trudna przeprawa sosnowiczanek

II liga K: Trudna przeprawa sosnowiczanek

Zamiast szybkiego zwycięstwa, siatkarki WSH Płomień Cabo Steel zafundowały  swoim kibicom nerwówkę.  Wicelider 2. grupy II ligi kobiet ostatecznie pokonał jednak znacznie niżej sklasyfikowane rywalki z UKS Krzanowice 3:1.

Po dominacji zawodniczek Płomienia w pierwszym secie, kolejny padł łupem drużyny z Krzanowic. Sosnowiczanki zamiast pójść za ciosem i wypunktować rywalki, oddały im inicjatywę, czym same skomplikowały sobie sytuację. – To był bardzo trudny mecz. Dziewczyny w drugim secie się zagubiły, jednak wszystko dobrze się skończyło. Zwycięzców się nie sądzi, dlatego nie ma co roztrząsać wydarzeń z drugiej partii – mówił po spotkaniu Piotr Augustyn, trener Płomienia.

Żadna z drużyn nie dawała za wygraną i o wszystkim rozstrzygnęła sama końcówka. – Czy jest na sali lekarz? Emocje sięgają zenitu! – krzyczał spiker zawodów. Najpierw setbola miały sosnowiczanki, później role się odwróciły, jednak ostatecznie szczęście uśmiechnęło się do gospodyń, które po asie serwisowym Joanny Góreckiej zwycięsko zakończyły tego seta.

Kolejna partia również nie przyszła sosnowiczankom łatwo. Dopiero pod jej koniec zdobyły kilka punktów z rzędu, czym przechyliły szalę zwycięstwa na swą korzyść. – Cieszę się, że tak to się skończyło – odetchnął z ulgą trener Augustyn. – Mamy trochę problemów, ale wychodzimy z nich obronną ręką. Pod koniec meczu urazu doznała Dominika Zajkowska, jednak godnie zastąpiła ją Karolina Kocel. To, iż możemy liczyć na zmienniczki jest bardzo optymistyczną informacją przed play-offami. Musimy jeszcze popracować nad zagrywką. Cieszę się natomiast z tego, iż zgodnie z założeniami rozgrywająca więcej grała przez środek i mieliśmy z tego dużo korzyści – podsumował szkoleniowiec sosnowieckich siatkarek.

WSH Cabo Steel Płomień Sosnowiec – GS UKS Krzanowice 3:1
(25:18, 20:25, 28:26, 25:21)