Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Politechnika Krakowska zostaje w II lidze

II liga M: Politechnika Krakowska zostaje w II lidze

fot. archiwum

Błękitni Ropczyce w przedostatniej kolejce po bardzo słabej grze ulegli KU AZS Politechnika Kraków. Porażka ta sprawiła, że Błękitni zagrają w play-out z Wawelem AHG Kraków. Politechnika Krakowska wygraną tą zapewniła spokojny byt w II lidze na kolejny sezon.

Błękitni, podobnie jak w meczu z Czarnymi Radom, tak i  w pojedynku z Politechniką Krakowską zaprezentowali się żenująco słabo. Przyjezdni przewyższali miejscowych w każdym elemencie siatkarskiej sztuki. Tylko pierwszy set był starciem, w którym oba zespoły toczyły równorzędny bój i przez całą trwała zacięta walka. W inauguracyjnym secie w szeregach obu zespołów widać było dużą nerwowość. Powodowała ona wiele błędów własnych, zwłaszcza w polu zagrywki.

Przed rozpoczęciem drugiego starcia o mniejszą ilość pomyłek własnych apelował do swych podopiecznych szkoleniowiec gości Mateusz Śrutowski. Jego zawodnicy posłuchali tych uwag i zagrali zwiększą koncentracją, ale i swobodą niż gospodarze, dzięki czemu odnieśli pewną wygraną. Miejscowi tylko w początkach drugiego starcia dorównywali teamowi z Małopolski. Od stanu 6-8 krakowski zespół przeważał zdecydowanie.

Trzecia partia to dominacja przyjezdnych od pierwszych piłek. Wyróżniającym zawodnikiem trwającego sześćdziesiąt dwie minuty spotkania był Marcin Boruc, dwudziestodwuletni przyjmujący „Inżynierów". Krakowska drużyna zwyciężając Błękitnych, zrewanżowała się im za porażkę z pierwszej rundy, a jednocześnie przypieczętowała swoją drugoligową grę w kolejnym sezonie.Błękitni Ropczyce – KU AZS Politechnika Krakowska 0-3
(23:25, 17:25, 20:25)

Składy zespołów:
Błękitni:
Gontarz, Róg, Godek, Pieniążek, Marcin Sroka, Kochan, Marć (libero) oraz Betleja, Mateusz Sroka, Damian Stojek, Rusin.
KU AZS Politechnika:
Adamski, Grot, Boruc, Polek, Łaba, Typel, Kapitański (libero).

Po meczu powiedzieli:
Przemysław Marć (libero Błękitnych Ropczyce) – Zagraliśmy z Politechniką Krakowską bardzo słabo. Krakowska drużyna to zespół, z którym powinniśmy powalczyć o punkty. Nie udało się. Teraz czeka nas ostatni mecz ligowy z Karpatami w Krośnie, a potem spotkania play-out z Wawelem Kraków. Z Wawelem wygrywaliśmy w tym sezonie dwa razy. Wierzę, że i w play-out, pokonamy Wawel.

Wojciech Baszak (prezes Błękitnych Ropczyce) – Tak jak w przedniej kolejce z Czarnymi Radom, tak i z Politechniką Krakowską, zagraliśmy bardzo słaby mecz. Musimy usiąść i porozmawiać, co jest tego powodem. Czeka nas walka o utrzymanie. Zrobimy wszystko, aby zespół odbudował się psychicznie i uwierzył we własne możliwości. Na treningach jest dobrze. Przychodzi mecz i brakuje zaangażowania, charakteru walki. Nie ma zespołu, są indywidualności. Będziemy chcieli w pojedynkach play-out z tych indywidualności zrobić drużynę, która utrzyma się w drugiej lidze.

Mateusz Śrutowski (trener KU AZS Politechnika Kraków) – Nie spodziewaliśmy, że tak łatwo wygrany w Ropczycach z Błękitnymi. Po pierwszym, nerwowym secie, później spisywaliśmy się już lepiej. Nie popełnialiśmy błędów zagrywki, dobrze graliśmy w ataku, skutecznie w przyjęciu i zwyciężyliśmy. Mój zespół walczył, tego brakowało Błękitnym. Utrzymaliśmy się po tym meczu w drugiej lidze. Gdyby nie problemy organizacyjne przed sezonem moglibyśmy zająć piąte, szóste miejsce. Stać nas było na lepsze lokaty i więcej punktów.

Zobacz również:
Wyniki 17. kolejki i tabela gr. 4 II ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-02-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved