Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Szóstka lepsza od Extrans Patrii

II liga K: Szóstka lepsza od Extrans Patrii

Liderki grupy IV, siatkarki Szóstki Biłgoraj, pewnie ograły w Sędziszowie Małopolskim miejscową Extrans Patrię. Najlepszą zawodniczką meczu była Paula Rauch, atakująca zespołu z województwa lubelskiego. Pomimo porażki Patria wciąż zajmuje miejsce w czwórce.

Szóstka Biłgoraj, triumfator grupy czwartej i pretendent do pierwszoligowego awansu, w przedostatniej, siedemnastej kolejce rundy zasadniczej sezonu 2010/11, wygrał szesnasty raz. Zespół z Lubelszczyzny pewnie zwyciężył w Sędziszowie Młp. tamtejszą Extrans Patrię.

Pierwsza partia meczu, to w miarę wyrównana walka. Jej końcówka przebiegała jednak, pod dyktando zespołu z Biłgoraja. Drugi set należy do miejscowych. Sędziszowska drużyna, dobrze radząc sobie w przyjęciu, ataku i zagrywce, zwyciężyła w nim po dwudziestu czterech minutach. W trzecim secie Extrans Patria prowadziła 10:8. Potem grała już tylko Szóstka, dowodzona przez Paule Rauch. Ta dwudziestotrzyletnia atakująca, jedna z wyróżniających się zawodniczek na drugoligowym froncie w Polsce, była pierwszoplanową postacią meczu w Sędziszowie Młp. Niepodzielnie dzieliła i rządziła na boisku. Pomagała jej w tym, dobrze wystawiając piłki, rozgrywająca Karolina Filipowicz. W zespole gospodyń, który w drugim sezonie drugoligowych gier, przegrał szósty raz, najlepiej spisywały się przyjmująca Żeneta Baran i atakująca Katarzyna Kutyła. W czwartym starciu, ,przyjezdne dominowały od jego początku do końca. Trwający osiemdziesiąt siedem minut pojedynek, zakończyła asem serwisowym Rauch.

Extrans Patria Sędziszów Młp. – Szóstka Biłgoraj 1:3
(21:25, 25:21, 18:25, 15:25)

Składy drużyn:
Extrans Patria: Baran, Róg, Hajduk,Ciszczoń, Kutyła, Myjak, Wrona (libero) oraz Młocek, Mich, Zawiślak.
Szóstka Biłgoraj: Banecka, Chmiel, Kundera, Gosidło, Filipowicz, Wszoła, Bębenek (libero) oraz Rauch, Gorczyca.

Po meczu powiedzieli:

Katarzyna Kutyła, atakująca Extrans Patrii Sędziszów Młp.: – Szóstka zdecydowanie lepiej od Extrans Patrii radziła sobie w ataku i zagrywce. Mimo respektu, do bardziej niż my doświadczonego zespołu z Biłgoraja podjęłyśmy walkę. Nie nie udało się nam jednak zdobyć się żadnych punktów. Szóstka była lepsza.

Monika Bartnicka, grająca trener Extrans Patrii Sędziszów Młp.: – Mecz tylko do pewnego momentu był wyrównany. Pierwszego seta przegrałyśmy bo popełniłyśmy dużo błędów na zagrywce. Drugie starcie to nasza dobra postawa. W trzecim i czwartym secie, występowała w drużynie z Biłgoraja, Paula Rauch, czołowa zawodniczka drugiej ligi. Paula grając bardzo dobrze, poprowadziła swoją drużynę do zwycięstwa. Mój zespół nie radził sobie z jej atakami, zagrywką. W Extrans Patrii wyróżniłabym Kasię Kutyła. Na swoim dobrym poziomie zagrały Żaneta Baran i Karina Róg.

Paweł Wrzeszcz, trener Szóstki Biłgoraj: – Pewnie zwyciężyliśmy Extrans Patrię. Pierwszy set to równa gra. Drugie starcie,to dobry set w wykonaniu miejscowych. Potem kontrolowaliśmy grę. Gospodynie popełniły sporo błędów na siatce i zagrywce. Jestem zadowolony ze zwycięstwa w Sędziszowie Młp. W Szóstce wyróżniłbym Paulę Rauch i Karolinę Filipowicz, w Extrans Patrii Żanetę Baran.