Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: PTPS Piła wygrał z Piecobiogazem Murowana Goślina

I liga K: PTPS Piła wygrał z Piecobiogazem Murowana Goślina

W tej kolejce siatkarki PTPS Piła pokazały, że są nie do zatrzymania. W meczu z podopiecznymi Jacka Skroka bezapelacyjnie wygrały i opuściły własną halę z trzema punktami do klasyfikacji ogólnej. Piecobiogaz ani na chwilę nie zagroził liderkom I ligi kobiet.

Od początku spotkania siatkarki Mirosława Zawieracza pokazały, że trudno będzie wygrać z liderem. W pierwszym secie wypracowały sobie przewagę nie do odrobienia przez zespół z Murowanej Gośliny. Pilanki były lepsze w każdym elemencie gry. Bardzo dobra zagrywka, rozegranie i ataki ze środka siatki przyczyniły się do wysokiej wygranej w tym secie 25:10, która zajęła im kilkanaście minut.

W drugiej odsłonie meczu podopieczne trenera Skroka wybudziły się ze snu zimowego. PTPS jednak postawił poprzeczkę wysoko miażdżąc przeciwniczki zagrywką, atakiem. Nie obyło się też bez drobnych błędów po obu stronach siatki. Jednak wybudzenie zawodniczek Piecobiogazu i kilka punktów w prezencie nie wpłynęło na wynik tej partii. Drugiego seta wygrała drużyna gospodarzy w stosunku 25:23.

W trzecim secie zawodniczki PTPS nie opuściły poprzeczki. Przez wszystkie 3 sety trzymały bardzo wysoki poziom gry, który przerósł wicelidera. Ta część meczu niewiele różniła się od poprzednich. Lepsza gra drużyny gospodarzy, błędy w drużynie gości wpłynęły na wynik tego seta 25:17 na korzyść pilanek.

Zawodniczką meczu wybrana została Lecia Brown.

PTPS Piła – Piecobiogaz Murowana Goślina 3:0
(25:10, 25:23, 25:17)

PTPS Piła: Landi, Brown, Matrałek, Krawulska, Kosmatka, Arachangielskaja. Wysocka (libero) oraz Paszek
Piecobiogaz Murowana Goślina: Fedorów, Jeromin, Strządała, Malinowska, Lubera, Nowakowska, Narożna (libero) oraz Walewender i Chojnacka