Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Grzegorz Wagner: Różnice można dostrzec na boisku i w budżetach

Grzegorz Wagner: Różnice można dostrzec na boisku i w budżetach

- Powinniśmy wygrać w trzecim secie, ale przegraliśmy i to był decydujący moment w spotkaniu - mówił po porażce w Stambule trener Aluprofu, Grzegorz Wagner. - Straciłyśmy koncentrację w trzeciej partii, a dalej to już była katastrofa - dodała Katarzyna Skorupa.

Myślę, że Eczacibasi jest lepszym zespołem,  przynajmniej na papierze. Jednak wszystkie mecze rozgrywa się na boisku. My będziemy nadal grali z dyscypliną, mocą, emocjami i sercem, tak jak zrobiliśmy to dziś – mówił po meczu trener Vakifbanku, Giovanni Guidetti. Jego zespół po wyeliminowaniu Aluprofu zmierzy się w kolejnej rundzie z liderem tureckiej ekstraklasy, Eczacibasi. W ostatnim meczu ligowym obu zespołów Vakifbank wygrał 3:2. – Nasi kibice byli dzisiaj perfekcyjni. W trzecim secie wróciłyśmy do gry dzięki ich pomocy. Tak jak zrobiłyśmy to w ligowym spotkaniu, pokonamy Eczacibasi także w Lidze Mistrzyń – zapewnia Gozde Sonsirma.

O wiele smutniejsze miny na konferencji prasowej mieli przedstawiciele Aluprofu. – Grałyśmy lepiej, dopóki VakifGunes nie zaczął się nam przeciwstawiać. Straciłyśmy koncentrację w trzeciej partii, a dalej to już była katastrofa… – przyznawała Katarzyna Skorupa. Powinniśmy wygrać w trzecim secie, ale przegraliśmy i to był decydujący moment w całym spotkaniu. Jeśli porównamy budżety tureckich i polskich zespołów, możemy dostrzec różnicę też tam – zauważył trener BKS, Grzegorz Wagner.

Płakać się chce. Tak dobrze zaczęły mecz, a potem w takim stylu przegrały trzeciego seta – komentuje Wiktor Krebok, były trener męskiej reprezentacji Polski i BKS-u, obecnie koordynator w bielskim BBTS-ie. – Wojtowicz, Frąckowiak, Waligóra czy Kaczmar to nie są zawodniczki, które wygrają Ligę Mistrzyń. BKS ma fatalne rezerwy. Jeśli chce się walczyć o sukcesy w Europie, a przy tym mieć medale i puchar w kraju, trzeba skompletować pełnowartościową dwunastkę. Tego w BKS-ie nie ma – zauważa Krebok, cytowany przez katowicką Gazetę Wyborczą.

źródło: CEV, gazeta.pl, inf. własna