Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Dotrzeć do utalentowanej siatkarsko młodzieży

Dotrzeć do utalentowanej siatkarsko młodzieży

fot. archiwum

- Rozpoczynamy realizację naszego programu "Szukamy następców reprezentacji polskich w piłce siatkowej". Przede wszystkim chcemy dotrzeć do młodych ludzi z tych miejscowości, gdzie nie ma klubów - mówi prezes K-PZPS Ryszard Ciężki.

Ryszard Ciężki jest szefem okręgu od 22 grudnia 2010 roku, po rezygnacji Józefa Rogackiego. – Z siatkówką jestem związany od 42 lat. W listopadzie 1976 roku zakładałem z grupą ludzi tutejszy Okręgowy Związek Piłki Siatkowej. Z tamtego grona zostało nasz trzech – Henryk Borowski, Waldemar Sagan i ja – wspomina Ryszard Ciężki. Obecnie jak mówimy o siatkówce w województwie kujawsko-pomorskim, to na myśl przychodzą dwa kluby – GCB Centrostal Bydgoszcz i Delecta Bydgoszcz, mocne zespoły z PlusLigi Kobiet i PlusLigi.

To są oczywiście wizytówki okręgu, ale siatkówka w kujawsko-pomorskim na tych zespołach nie kończy. Nasz najnowszy program, o którym wspominałem wyżej, służy rozwojowi tej dyscypliny sportu w całym województwie. W miejscowościach, w których nie ma klubów zamierzamy organizować turnieje. Oczywiście nie może to się obyć bez pomocy burmistrzów, wójtów i całych samorządów. Na takie zawody pojadą trenerzy. Gdy trafią się zdolni, młodzi ludzie, to zaczniemy z nimi oraz ich opiekunami rozmawiać i namawiać do gry w siatkówkę – mówi prezes Ciężki.

Drugim kierunkiem działalności Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Siatkowej jest współpraca ze Szkolnym Związkiem Sportowym. – Jeździmy na zawody, nie tylko w siatkówce, organizowane przez ten związek. Nasi trenerzy są np. na zawodach lekkoatletycznych. Tam też szukamy następców. Z trenerami jeżdżą zawodniczki i zawodnicy z Centrostalu czy Delecty. Nawet jeżeli nie trafi się ktoś utalentowany, to w ten sposób staramy się powiększać grono sympatyków siatkówki.Autor: Eugeniusz Andrejuk

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2011-02-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved