Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Wojciech Kaźmierczak: To my nadawaliśmy rytm w meczu

Wojciech Kaźmierczak: To my nadawaliśmy rytm w meczu

fot. archiwum

- W poprzednim meczu z niemiecką drużyną tylko niektóre elementy wykonywaliśmy poprawnie, stąd przegrana - mówił po wygranym rewanżu z VfB Friedrichshafen Wojciech Kaźmierczak. - W tym spotkaniu każdy element wykonaliśmy bardzo dobrze.

Pierwszy mecz z VfB Friedrichshafen to wasza przegrana 3:1, następny pojedynek to już wynik 4:0 dla was. Co się zmieniło? Jakie elementy poprawiliście?

Wojciech Kaźmierczak: Uważam, że w tym spotkaniu poprawiliśmy wszystkie elementy. W poprzednim meczu z niemiecką drużyną tylko niektóre elementy wykonywaliśmy poprawnie, później coś pękło, stąd przegrana. W tym spotkaniu każdy element wykonaliśmy bardzo dobrze. Począwszy od zagrywki, gdzie odrzuciliśmy rywala od siatki, dobrze pracowaliśmy blokiem, podbijaliśmy wszystkie możliwe piłki w obronie. Nie pozwoliliśmy rozwinąć skrzydeł przeciwnikowi, to my nadawaliśmy rytm w meczu. To wszystko złożyło się na to, że to my jesteśmy w Final Four Pucharu CEV.

Kibice byli tym elementem, którego wam brakło w Niemczech?– Na pewno się lepiej gra, kiedy kibic nie tylko jest, ale też krzyknie. W tym spotkaniu doping był bardzo głośny. Myślę, że taka atmosfera powinna być na każdym meczu. Zachęcamy do tego i zapraszamy na kolejne mecze.

Według statystyk z seta na set wasza gra się poprawiała…

– W trakcie meczu nie patrzymy na statystyki. Staramy się poprawiać swoją grę z piłki na piłkę. Na statystyki mamy czas po meczu. W tym pojedynku chyba w każdym elemencie zagraliśmy dobrze.

W sobotę czaka was pojedynek z liderem PlusLigi, Skrą Bełchatów…

Tak , za trzy dni znowu mecz, gramy że Skrą. Oni dzisiaj też grali w Lidze Mistrzów. Bełchatów przyjeżdża do Kędzierzyna-Koźla. Myślę, że potrafimy z nim grać. W ostatnich dwóch meczach udowodniliśmy, że potrafimy grać na wysokim poziomie. Nie składamy broni, czy to Mistrz Polski czy inna drużyna, podchodzimy do tego jak do każdego innego meczu i chcemy go wygrać.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-02-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved