Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Siatkarki Zawiszy poległy we własnej hali

II liga K: Siatkarki Zawiszy poległy we własnej hali

W rozegranym awansem meczu 20. kolejki grupy pierwszej II ligi, siatkarki Zawiszy Sulechów przegrały z Pałacem II. Tylko w pierwszym secie podopieczne Marka Mierzwińskiego zdołały pokazać swoją przewagę nad bydgoszczankami.

Pierwszy set rozpoczął się od ataku z prawego skrzydła Emilii Muchy. Skutecznym atakiem z kontry popisywała się Marta Szymon. Blok w wykonaniu Kamili Ganszczyk powstrzymywał ataki przyjezdnych. Przy stanie 4:3 dla Bydgoszczy w pole serwisowe udała się Kamila Witkowska i wykonała cztery asy serwisowe. Zawisza objęła prowadzenie. Efektownymi atakami ze środka popisywała się Anna Gwiżdż. W kontrataku punktowała Marta Szymon. Przewaga Zawiszy wzrosła do pięciu punktów (14:9). Wtedy o czas poprosił trener Maciej Kromrych, co jednak nie przyniosło  zamierzonego efektu. Po przerwie skutecznymi blokami popisywał się sulechowski zespół. Efektownymi atakami z lewego skrzydła popisywała się Marta Szymon. Błąd w ataku Eweliny Krzywickiej zakończył pierwszego seta.

Druga partia rozpoczęła się od punktowych ataków ze skrzydła Emilii Muchy. Trudne zagrywki przyjezdnych spowodowały, że w szeregach gospodyń pojawiły się problemy z przyjęciem. Trener Mierzwiński prosił o przerwę dla swojego zespołu, ale nie przyniosła ona żadnego efektu. Siatkarki z Bydgoszczy punktowały ze skrzydeł. Przewaga przyjezdnych wzrastała systematycznie. Podopieczne trenera Kromrycha prowadziły już 12:5. Zawisza miała ogromne problemy ze skończeniem pierwszej akcji, co dokładnie wykorzystywała Ewelina Krzywicka. Bydgoski zespół nie oddał wypracowanej wcześniej przewagi i drugą partię skutecznym atakiem z lewego skrzydła zakończyła Ewelina Krzywicka.

Trzeci set rozpoczął się od efektownego ataku ze środka z drugiej linii Eweliny Krzywickiej. Problemy z przyjęciem w lubuskim zespole sprawiły, że Zawisza przegrywała już 0:3. Szybko o czas dla swojej ekipy poprosił trener Mierzwiński. Błędy własne przyjezdnych i skuteczne bloki Anny Gwiżdż doprowadziły do remisu. Wówczas o przerwę poprosił trener Kromrych. Błędy Zawiszy pozwoliły odbudować przewagę siatkarkom z Bydgoszczy. W końcówce seta zawiszanki zabrały się za odrabianie strat. Skuteczne ataki Marty Szymon oraz Kamili Witkowskiej pozwoliły na doprowadzenie do wyrównania. Grę na przewagi wygrał zespół z Bydgoszczy po fatalnych błędach Zawiszy Sulechów.

Czwarta odsłona to był już koncert gry w wykonaniu siatkarek z Bydgoszczy. W każdym siatkarskim elemencie były lepsze od Zawiszy. W lubuskim zespole pojawiły się problemy z przyjęciem i kończącym atakiem. W zespole gości w ataku szalała Ewelina Krzywicka i Paula Mrówczyńska. Trener Mierzwiński rotował składem, prosił o przerwy dla swojego zespołu, jednak bez większego skutku. Z każdą kolejną akcją siatkarki Zawiszy popełniały coraz więcej błędów. Skuteczne zagrania zespołu z Bydgoszczy odbierały chęci do gry siatkarkom z Sulechowa. Przy stanie 9:23 skutecznym atakiem popisała się Katarzyna Lubera. Set zakończył się błędem w polu zagrywki Zawiszy Sulechów.

Zawisza Sulechów – Pałac II Bydgoszcz 1:3
(25:16, 20:25, 28:30, 10:25)

Zawisza Sulechów: Wodrowska, Ganszczyk, Witkowska, Kotarska, Gwiżdż, Szymon, Chodorowska (libero) oraz Zapaśnik K., Zapaśnik E., Gruchot, Lubera i Klat
Pałac II Bydgoszcz: Szostak, Mucha, Biedziak, Brzoska, Krzywicka, Frąszczak, Tomecka (libero) oraz Mikosz, Mrówczyńska, Gapińska, Narkowicz i Potempa

Po spotkaniu powiedziały:
Anna Gwiżdż (Zawisza Sulechów): – Wydaje mi się, że drugi set był konsekwencją pierwszego zbyt łatwo wygranego. Źle rozpoczęłyśmy tego drugiego seta. Nie w naszym rytmie. Spoczęłyśmy na laurach. Gdy wracałyśmy do siatkówki to po prostu było już za późno. To, co udało nam się wyeliminować w tych dwóch wygranych spotkaniach, to teraz powróciło i uważam, że było to przyczyną porażki.

Katarzyna Szostak (Pałac II Bydgoszcz): – Wydaje mi się, że o dzisiejszym zwycięstwie zadecydowała nasza mobilizacja. Przez cały tydzień bardzo ciężko pracowałyśmy. Trener bardzo starał się, aby nas dobrze przygotować do tego spotkania. Udało się. Chciałybyśmy utrzymać się na górze tabeli. Uważam, że nasze wzajemne wsparcie również przyczyniło się do dzisiejszego zwycięstwa.