Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup: Gazprom uległ Maceracie i pożegnał się z pucharami

Challenge Cup: Gazprom uległ Maceracie i pożegnał się z pucharami

Niepowodzeniem zakończyła się włoska wyprawa Gazpromu-Jugry Surgut. Zespół Łukasza Kadziewicza nie znalazł sposobu na Lube Banca Macerata i poniósł drugą porażkę. Tym razem surgucianie już po czterech partiach pożegnali się z europejskimi pucharami.

Pierwsze dwa sety zdecydowanie należały do zawodników Lube. Gospodarze mocno i skutecznie grali zagrywką, z którą nie radzili sobie surguccy przyjmujący. Podopieczni Mauro Berruto szybko zbudowali kilkupunktową przewagę (13:7) i do końca partii kontrolowali grę.

Również druga odsłona toczyła się pod dyktando drużyny z Maceraty. Gdy ich przewaga wzrosła do niemal dziesięciu oczek (16:7), trener Włochów wpuścił na boisko zmienników. Partię zakończył Dragan Stankovic i wszystko wskazywało na to, że po kolejnym secie Macerata będzie się cieszyć z awansu (25:14).

Tymczasem, dość nieoczekiwanie, obudzili się z letargu zawodnicy Gazpromu, którzy już po pierwszych piłkach trzeciej partii wysforowali się na prowadzenie 4:0. W szeregach gospodarzy boisko musiał opuścić kontuzjowany Savani, którego zastąpił Lampariello. Lube Banca zdołała jeszcze wyrównać (20:20), ale wtedy dwoma asami popisał się Łukasz Kadziewicz i surgucianie odskoczyli na dwa punkty (22:20). W zaciętej końcówce Macerata obroniła kilka piłek setowych, ale ostatecznie to goście wygrali 26:24.

W czwartym secie sytuacja długo utrzymywała się na granicy remisu, ale ciągle o krok do przodu był zespół gospodarzy. We włoskiej drużynie znakomicie funkcjonowała formacja blok – obrona, do tego bardzo dobre zawody rozgrywał Igor Omrcen. W decydującym momencie asa na stronę rywali posłał Lampariello i to Lube Banca Macerata cieszyła się ze zwycięstwa i awansu do najlepszej czwórki Challenge Cup (25:22)

Lube Banca Marche Macerata – Gazprom-Jugra Surgut 3:1
(25:20, 25:14, 24:26, 25:22)

Lube Banca: Lampariello (7), Savani (10), , Vermiglio (2), Marchiani (1), Conte (8), Stankovic (11), Van (1), Cacchiarelli, Omrcen (19), Podrascanin (8), Paparoni (libero)
Gazprom-Jugra Surgut: Kadziewicz (7), Szulepow (2), Rodiczew (7), Parkomczuk (2), Nosenko (18), Bestużew (11), Kobzar (1), Chabibullin (1), Gucaljuk (4), Martyniuk (libero)