Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Grzegorz Ryś: Lubię wyzwania

Grzegorz Ryś: Lubię wyzwania

fot. archiwum

Na sześć kolejek przed końcem fazy zasadniczej trenerem Avii Świdnik został Grzegorz Ryś. - W obecnej sytuacji czas nie jest naszym sprzymierzeńcem - przyznał szkoleniowiec, który zastąpił Krzysztofa Lemieszka.

Grzegorz Ryś zadebiutuje w piątkowym meczu przeciwko BBTS-owi Bielsko-Biała, z którym w listopadzie Avia przegrała po tie-breaku. Trzeci zespół ubiegłego sezonu, w obecnym zagrożony jest walką o utrzymanie, stąd też decyzja o zatrudnieniu nowego trenera. – Lubię wyzwania. Przyznam, że ostatnio byłem trochę bezrobotny. Po ME juniorów na Białorusi i zajęciu dopiero 10 miejsca, władze PZPS nie zdecydowały się na dalszą współpracę – przyznał Grzegorz Ryś.

Nowy szkoleniowiec Avii pracował z reprezentacjami Polski oraz z kadrą Egiptu, z którą pojechał na mistrzostwa świata do Japonii. –  Nie jest sztuką osiągać dobre wyniki, mając w składzie reprezentantów czy samych mistrzów świata. Jestem pewien, że podejmując się prowadzenia Avii, będę miał szansę rozwijać swój warsztat trenerski – stwierdził Ryś w wywiadzie z Dziennikiem Wschodnim. W zespole ze Świdnika nie planuje on przeprowadzać rewolucji kadrowej, wręcz przeciwnie. – Po dwóch dniach rozeznania doszedłem do wniosku, że dotychczasowa praca była prowadzona właściwie. Nie popełniono błędów. Tak się czasami zdarza, że zespół wskoczy w dołek, przegra pięć, sześć spotkań z rzędu i ląduje w dole tabeli – uważa. Celem prowadzonego przezeń zespołu będzie pogoń za MKS-em Będzin, do którego traci pięć oczek. Czy sztuka ta świdniczanom się uda, przekonamy się w połowie marca, kiedy zakończeniu ulega runda zasadnicza I ligi.

Wraz z objęciem funkcji trenera Avii przez Grzegorza Rysia dotychczasowy szkoleniowiec tego zespołu Krzysztof Lemieszek miał pełnić funkcję asystenta. Jak poinformował jednak Kurier Lubelski, wieloletni trener świdniczan zrezygnował jednak z pełnienia funkcji drugiego trenera drużyny.źródło: Dziennik Wschodni, inf. własna, Kurier Lubelski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-02-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved