Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Igor Yudin: Chyba zaszkodziła nam młodość

Igor Yudin: Chyba zaszkodziła nam młodość

fot. archiwum

- Zdajemy sobie sprawę, że Liga Mistrzów jest dla nas ostatnią szansą na rehabilitację za nieudany sezon ligowy - mówi Igor Yudin przed rewanżowym meczem z Generali Haching. - Musimy zagrać na wysokim poziomie i wtedy będę spokojny o wynik.

Wierzę w to, że nam się uda. Poza tym bardzo chce mi się grać, bo zbyt długo leczyłem kontuzję. Teraz wreszcie dostałem szansę i zrobię wszystko, by pomóc drużynie. Zdajemy sobie sprawę, że Liga Mistrzów jest dla nas ostatnią szansą na rehabilitację za nieudany sezon ligowy. Poza tym taka okazja awansu do Final Four może się już nigdy nie trafić – mówi przed rewanżowym meczem z Generali Unterhaching Igor Yudin.Musimy zagrać na wysokim poziomie i wtedy będę spokojny o wynik. Unterhaching nie ma tej klasy co Włosi czy Rosjanie. Jest w naszym zasięgu.

Australijski zawodnik Jastrzębskiego Węgla doszedł już do siebie po ostatniej kontuzji. – Czuję się już świetnie, po kontuzji kolana nie ma śladu. W ostatnim meczu ligowym z Fartem wreszcie trochę pograłem i jestem szczęśliwy, bo mogę robić to, co kocham. Kłopoty z kolanem wyłączyły mnie z gry prawie przez cały sezon, to pierwszy taki wypadek w mojej karierze. Cierpiałem, bo nie mogłem pomóc na boisku, mecze oglądałem z kwadratu dla rezerwowych. To był trudny okres. Na szczęście pomógł mi klub, który miał cierpliwość i dał mi odpowiednio dużo czasu na rehabilitację i odpoczynek – twierdzi Yudin.

Jastrzębski Węgiel rozczarowuje w tym sezonie i gra poniżej oczekiwań. Walka o utrzymanie w PlusLidze, do jakiej zmuszeni są wicemistrzowie Polski, zaskakuje wszystkich. – To był dla mnie szok, bo odkąd jestem w Jastrzębiu, zawsze rywalizowaliśmy w czołowej czwórce. Zdążyłem już przyzwyczaić się do tego – mówi Yudin. – Na pewno mamy młodszą drużynę niż przed rokiem. Pewnie też mniej doświadczoną. I tego doświadczenia najbardziej nam zabrakło, nie potrafiliśmy wykorzystywać okazji, gdy graliśmy pod presją. Chyba zaszkodziła nam młodość.Cały wywiad Kamila Składowskiego w Przeglądzie Sportowym

źródło: inf. własna, sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-02-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved