Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Beniaminek pokonał uczennice z Sosnowca

I liga K: Beniaminek pokonał uczennice z Sosnowca

KS Piecobiogaz zrewanżował się uczennicom SMS-u Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Sosnowca za porażkę z I rundy. Tym razem to siatkarki z Murowanej Gośliny okazały się lepsze. To nie był jednak dobry mecz w ich wykonaniu.

W pierwszym secie siatkarki z Murowanej Gośliny wręcz zdemolowały drużynę z Sosnowca. Już przy stanie 7:2 trener Andrzej Peć musiał prosić o przerwę techniczną. Po raz drugi uczynił to chwilę później, gdy na tablicy wyników było 10:4 dla KS Piecobiogaz. Niewiele to jednak pomogło, ponieważ młode siatkarki SMS w żaden sposób nie potrafiły zatrzymać rozpędzonego beniaminka. Beniaminek I ligi kobiet grał pewnie w przyjęciu, skutecznie w ataku i z każdą kolejną minutą jego przewaga rosła. Wygrana do 9 mówi zresztą sama za siebie.

Zdecydowanie bardziej wyrównana była druga odsłona. W niej obie drużyny przez długi czas grały punkt za punkt. Inna sprawa, że rywalki miały nieco ułatwione zadanie, ponieważ miejscowe raz za razem popełniały błędy w polu zagrywki. W efekcie, w końcówce tej partii SMS wyszedł na prowadzenie 24:22 i zapachniało sensacją. Do takiej jednak nie doszło, bo podopieczne trenera Skroka stanęły na wysokości zadania i zdobyły cztery punkty z rzędu, rozstrzygając tego seta na swoją korzyść.

Trzecia odsłona rozpoczęła się zgodnie z planem, od przewagi KS Piecobiogaz, ale uczennice z Sosnowca odrobiły straty z nawiązką po kilku bardzo mocnych i szczęśliwych zagrywkach Zuzanny Czyżnielewskiej. To głównie za jej sprawą SMS wyszedł na prowadzenie 9:6. Po chwili tak samo skuteczny okazał się serwis Anny Grejman i było już …17:6 dla przyjezdnych. Takich strat odrobić już się nie dało.

A o tym, że kobieta zmienną jest, kibice zgromadzeni w hali w Murowanej Goślinie, mogli się przekonać w czwartym secie, w którym role całkowicie się odwróciły. To KS Piecobiogaz rozdawał karty i szybko objął prowadzenie 8:3. Co z tego jednak, skoro ponownie w polu zagrywki stanęła Grejman i przewaga stopniała do dwóch oczek. Ostatecznie ta partia, jak i cały mecz, zakończyła się zwycięstwem zespołu z Wielkopolski, ale styl w jakim zostało ono osiągnięte na pewno pozostawiał wiele do życzenia. Świadczy o tym także to, że MVP meczu wybrano Zuzannę Czyżnielewską.

Ten mecz pokazał, że w tej lidze nie wolno nikogo lekceważyć. Po pierwszym łatwo wygranym secie dziewczyny się rozluźniły, straciliśmy koncentrację i rywal to od razu wykorzystał. Tym bardziej, że Czyżnielewska i Grejman kapitalnie zagrywały. Dla nas to dobra lekcja na przyszłość – podsumował spotkanie trener Skrok. A już w sobotę wielkie derby Wielkopolski w Pile!

KS Piecobiogaz Murowana Goślina – SMS Sosnowiec 3:1
(25:9, 26:24, 12:25, 25:21)

Murowana Goślina: Jeromin, Chojnacka, Dutkiewicz-Raś, Lubera, Strządała, Walawender, Narożna (libero), Nowakowska, Trojan, Malinowska, Wyrwa
SMS: Tobiasz, Czyżnielewska, Chojnacka, Nowakowska, Grejman, Wójcik, Medyńska (libero) oraz Grajber, Jasińska