Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Katarzyna Skowrońska-Dolata najskuteczniejsza na boisku

Katarzyna Skowrońska-Dolata najskuteczniejsza na boisku

fot. archiwum

Zarówno Fenerbahce, jak i Vakifbank Stambuł odniosły pewne zwycięstwa w 12. kolejce tureckiej ekstraklasy siatkarek. Katarzyna Skowrońska-Dolata była najskuteczniejszą zawodniczką swojej drużyny, Małgorzacie Glince trener Guidetti dał odpocząć.

Coraz wyraźniejsza jest przewaga trzech czołowych zespołów w tabeli tureckiej ekstraklasy siatkarek. Polskich kibiców powinien cieszyć fakt, że w tej trójce są dwa zespoły z Polkami w składzie. Nasze siatkarki są podstawowymi zawodniczkami w swoich drużynach, co udowadniają niemal w każdym meczu.

W 12. kolejce rozgrywek w sobotę zespół Małgorzaty Glinki-Mogentale pokonał pewnie 3:0 Dicle Üniversitesi Diyarbakir, nie pozwalając rywalkom w żadnych z trzech setów przekroczyć 20 punktów. Trener Giovanni Guidetti, który musi oszczędnie dysponować siłami swoich zawodniczek ze względu na rywalizację w Lidze Mistrzyń, tym razem dał odpocząć Małgorzacie Glince-Mogentale i Mai Poljak. Również na pozycji libero Bahanur Sahin zastąpiła Gizem Guresen. Pod nieobecność Polki zdobywanie punktów wzięły na siebie Jelena Nikolić, Bahar Toksoy i Seray Altay, które zdobyły dla swojego zespołu po 13 punktów.

Vakıfbank Güneş Stambuł – Dicle Üniversitesi Diyarbakir 3:0
(25:18, 25:17, 25:17)Również Fenerbahce Stambuł z Katarzyną Skowrońską-Dolatą w składzie odniosło pewne zwycięstwo. W derbach Stambułu (kolejnych, w ekstraklasie jest pięć zespołów z tego miasta) nasza zawodniczka i jej koleżanki pokonały 3:0 Galatasaray. W pierwszym secie Fenerbahce roztrwoniło wysoką pięciopunktową przewagę i dopiero w końcówce rozstrzygnęło tę partię na swoją korzyść. W pozostałych dwóch setach Katarzyna Skowrońska wraz z zespołem już wcześniej zdobywały przewagę i kontrolując wynik, wygrywały do 22 i 21. Polka była najskuteczniejszą zawodniczką w swoim zespole, zdobyła 16 punktów przy 40% skuteczności w ataku.

Fenerbahçe Stambuł – Galatasaray Stambuł 3:0
(26:24, 25:22, 25:21)

Zwycięstwo odniósł również lider tabeli, Eczacibasi Stambuł, który pokonał w Bursie Nilüfer Belediye 3:0. Eczacibasi ma jeden punkt przewagi nad Fenerbahce i dwa na Vakifbankiem.

Zobacz również:
Wyniki 12. kolejki oraz tabela tureckiej ekstraklasy siatkarek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved