Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: KPS Siedlce z kolejnymi trzema punktami

II liga M: KPS Siedlce z kolejnymi trzema punktami

Sobotni pojedynek KPS z AZS-em II Olsztyn sprawił, że siedlczanie do rundy play-off bezapelacyjnie wejdą z pierwszego miejsca. Wygrana 3:1 dopisała do dorobku siedlczan kolejne trzy oczka, czym pokazali, że w rundzie zasadniczej to oni byli najmocniejsi.

Przy niesprzyjającej aurze za oknem atmosfera na hali była senna, a mecz zdawał się przeciągać w nieskończoność. Nawet gorący doping połączonych sił kibiców KPS-u i Politechniki nie był w stanie ożywić tego spotkania. W pierwszym secie przewaga akademików, którą wypracowali sobie na początku partii, utrzymywała się przez większość seta. Niezliczona liczba błędów w zagrywce i odbiorze po obu stronach boiska zdecydowanie obniżały poziom tego spotkania. W końcówce KPS przystąpił do ataku (16:19). Nadrobił 4 oczka straty i doprowadził do stanu 22:22, by potem za sprawą dwóch asów serwisowych Jesienia mieć już piłkę setową.

Druga odsłona była stosunkowo wyrównana. Żadna z drużyn nie grzeszyła skutecznością w grze. Większość punktów nie było zdobytych po rozgrywanych akcjach, a raczej po błędach drużyny przeciwnej. Przy stanie 21:21 KPS ponownie się ożywił i zaczął grać, tak jak wypada to robić na poziomie II ligi. Kąśliwe zagrywki i akcje z kontry bardzo szybko zakończyły tę partię 25:22.

Trzeci set był jak zabawa w kotka i myszkę. Akademicy zdobywali kilka punktów przewagi, głównie atakami z lewego skrzydła, by za chwilę oddać je KPS-owi. Siedlczanie zaś byli jak bumerang, krótką i atakami ze skrzydeł przybliżali się do Olsztyna (13:13), dalej niedokładnym blokiem i innymi błędami oddalali się (13:15), by znów wyrównać 17:17. Zabawa ta nie wyszła siedlczanom na dobre. Akademicy tym razem wykorzystali swoją szansę i zdołali wyrwać ten set 25:23.

W czwartym secie sytuacja się nieco zmieniła. Tym razem to KPS był cały czas o krok przed akademikami. W końcówce gra nabrała tempa i poprawności w poszczególnych akcjach. Siedlczanie wypracowali przewagę 4 punktów 20:16 i błyskawicznie doprowadzili do piłki setowej. Olsztynianie pierwszą z nich obronili i był a to chyba najdłuższa i najbardziej emocjonująca wymiana w całym spotkaniu 24:19. Jednak chwilę potem po prostym błędzie akademicy zakończyli mecz 3:1 dla gospodarzy.

Miniona kolejka zamieszała nieco w tabeli grupy trzeciej. Przegrana akademików z Olsztyna oraz wygrana AZS UW sprawiły, że to olsztynianie są teraz w ciężkiej sytuacji i jak na razie to oni będą walczyć o utrzymanie.

KPS Siedlce – AZS UWM II Olsztyn 3:1
(25:23, 25:22, 23:25, 25:19)

S kłady zespołów:
KPS: Ranecki, Krzaczek, Fryszkowski, Jesień, Łęgowski, Pruski, Kowal (libero) oraz Krzywiecki i Bieliński
AZS Olsztyn: Kurmin, Basaj, Władziński, Wiśniewski, Krzan, Boruch, Nawrocki (libero) oraz Obrębski i Przybylski