Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Kuczyńska i Wojcieska o niespodziance w Białymstoku

Kuczyńska i Wojcieska o niespodziance w Białymstoku

fot. archiwum

W 10. kolejce PlusLigi Kobiet AZS Białystok pokonał  Organikę Budowlani Łódź. Spotkanie było wyjątkowo jednostronne, o czym świadczą statystyki - białostoczanki popełniły w całym meczu 10 błędów,  a  otrzymały „za darmo" 29 punktów od przeciwniczek.

Wynik rywalizacji jest dość zaskakujący, biorąc pod uwagę poprzednie starcie tych drużyn, w którym podopieczne Wiesława Popika odniosły szybkie zwycięstwo nad rywalkami. – Naszym celem było zrewanżować się za całkowicie nieudane spotkanie w Łodzi i bardzo się cieszę, że udało nam się go zrealizować. Wypełniłyśmy założenia taktyczne, grałyśmy dużo lepiej zagrywką w porównaniu do poprzedniego meczu, co w znacznej mierze przyczyniło się do wygranej – komentuje Dominika Kuczyńska, MVP niedzielnego pojedynku.

Siatkarka drużyny gospodyń dodaje również, iż przyczynami takiego rezultatu były skuteczna gra na siatce oraz dobra dyspozycja rozgrywającej Magdaleny Godos. Kuczyńska zapytana o plany zespołu na aktualny sezon, nie ukrywa, iż białostoczanki mają wysokie aspiracje. – Celem na pewno jest znalezienie się w ósemce na rundę play off. Chcemy również osiągnąć lepszy rezultat niż w poprzednich latach. Ponadto uważam, że jesteśmy w stanie wywalczyć sobie udział w pucharach europejskich w przyszłym sezonie.

Z powodu porażki w zespole Budowlanych Łódź nastroje są zupełnie odmienne. – Bardzo chciałyśmy wygrać w Białymstoku, mimo iż wiedziałyśmy, że gospodynie łatwo się nie poddadzą. Rywalki wyszły na parkiet zmotywowane, natomiast nam czegoś zabrakło. Może radości z gry? Popełniałyśmy bardzo wiele błędów, ponadto słabo prezentowałyśmy się w zagrywce. Przeciwniczki były za to wyjątkowo zdeterminowane i świetnie przygotowane.  Tak odnosi się do spotkania środkowa łódzkiego zespołu Sylwia Wojcieska . – Na pewno ciężko przepracujemy na treningach najbliższy tydzień i będziemy chciały zdobyć jakieś punkty w nadchodzących meczach – dodaje zawodniczka.źródło: inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-02-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved