Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Komplet punktów został w Raciborzu

II liga M: Komplet punktów został w Raciborzu

fot. archiwum

Po bardzo emocjonującej pierwszej partii raciborski AZS prowadził 1:0 w meczu, drugi set zaczął się od prowadzenie rybniczan 6:1, jednak raciborzanie niesieni dopingiem zdołali odrobić straty i wygrać drugą partię. W trzecim secie postawili kropkę nad „i".

Pierwszy punkt w meczu zdobył atakiem Rafał Kubiak, który po raz drugi wyszedł na mecz w pierwszej szóstce. W kolejnych akcjach pojedynczym blokiem popisał się Krystian Lipiec, który zatrzymał Tomasza Wardę. Punkt bezpośrednio z zagrywki zdobył Mateusz Władarz i gospodarze wyszli na prowadzenie w meczu 5:3. Kolejne oczko zdobył rozgrywający Mariusz Jajus, który kiwnął w sam środek boiska. W połowie seta AZS prowadził 14:11, wtedy goście z Rybnika zdobyli cztery punkty z rzędu. Trener Galiński poprosił o czas. Po skutecznych atakach goście wyszli na prowadzenie 21:19. Po drugim czasie dla podopiecznych Galińskiego skutecznie atakował Mateusz Władarz, pojedynczym blokiem znowu punktował Krystian Lipiec, tym razem na blok nadział się Kamil Łyczko. Rybniczanie mieli piłkę setową jednak do wyrównanie doprowadził Lipiec, obijając blok rywali. 25 punkt zdobył Michał Łata, Rafał Kubiak obił blok gości. Środkowy Rafako, Bartosz Kawka zaserwował w siatkę. Dwa kolejne punkty na konto AZS dopisał Rafał Kubiak. Przy pierwszej piłce setowej dla Rafakowców z szóstej strefy punkt zdobył Michał Łata (28:28), a 29. punkt pojedynczym blokiem zdobył Władarz, w następnej akcji w siatkę zaatakował Łata i było po secie.

W drugiej partii AZS przegrywał 1:6, 14:17, 21:22. Na zagrywkę za Bartosza Kawkę wszedł Patryk Otlik i raciborzanie wyrównali 22:22. Marek Mandrela zdobył 23. punkt, a drużynie gospodarzy ponownie punktował Kubiak. 24. punkt dla Volleya zdobył Warda. Po dobrym przyjęciu Mariusz Jajus zagrał do Władarza. Piłkę setową AZS miał po błędzie Wardy który zaatakował a piłka po taśmie spadła na aut. Pojedynczym blokiem na środku zakończył Paweł Cieślar.

Ostatnią partię rybniczanie zaczęli od prowadzenia 3:1, jednak raciborzanie szybko odrobili straty i wyszli na prowadzenie 16:12. Dwa punkty goście oddali raciborzanom po własnych błędach a trzecie oczko zdobył Bartosz Kawka atakując ze środka. Przy prowadzeniu raciborzan 23:18, rybniczanie zdobyli dwa punkty po swoich dobrych akcjach, jednak zaliczka punktowa AZS pozwoliła „dowieźć" przewagę do końca. Mecz zakończył Kubiak zdobywając asa serwisowego. Rafakowcy mogli cieszyć się ze zwycięstwa i z trzech punktów.Bartosz Kawka, środkowy AZS: – O naszej wygranej zdecydowały końcówki, w końcu zaczęliśmy wygrywać w końcówkach co dało nam zwycięstwo w całym meczu. Moja kontuzja, czyli zapalenie więzadeł krzyżowych i problemy z kolanem skoczka, to jest taka typowo przeciążeniowa sprawa, lekarz przepisał mi maść i mam oszczędzać chore kolano. Szczerze mówiąc nie czuje się jeszcze tak do końca na siłach, ale dzisiejszy mecz pokazał, że nawet po takiej przerwie można zagrać dobrze.

Zapytany o nowego kolegę z drużyny, Rafała Kubiaka powiedział: – Rafał zaprezentował się znakomicie, w polu zagrywki, na ataku, bloku, naprawdę na niego można liczyć. Wcale nie widać, że przyszedł do nas z III ligi. Jest bardzo zdeterminowany, nie ma takiego strachu, że się odsunie na przyjęciu od piłki, tylko po prostu pod nią wchodzi.

Na koniec rozmowy podziękował Klubowi Kibica za rewelacyjny doping i wszystkim którzy pojawili się w hali na meczu. Teraz na Rafakowców czeka wyjazd na mecz do Opola. By spokojnie patrzeć na wyniki Rybnika muszą urwałć punkt w Opolu bądź u siebie na meczu z Wałbrzychem.

AZS Rafako Racibórz – Volley Rybnik 3:0
(29:27, 26:24, 25:20)

Składy zespołów:
Rafako: Jajus, Lipiec, Kubiak, Cieślar, Kawka, Władarz, Szmidtka (libero) oraz Otlik i Gonsior
Volley: Łyczko, Warda, Wolny, Lip, Dejewski, Łata, Taterka (libero) oraz Mandrela i Dudek

Zobacz również:
Wyniki 16. kolejki oraz tabela gr. 2 II ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-02-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved