Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pilanki dały lekcję siatkarkom Silesii Volley

I liga K: Pilanki dały lekcję siatkarkom Silesii Volley

Tylko trzech setów potrzebowały siatkarki PTPS Piła, by pokonać w Mysłowicach tamtejszą Silesię Volley. Pilanki dzięki temu zwycięstwu utrzymały pozycję lidera na zapleczu ekstraklasy, a siatkarki ze Śląska utrzymały czwarte miejsce.

Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany, żadna ze stron nie potrafiła osiągnąć optycznej przewagi. W drugiej części tej partii jednak na boisku zaczęły dominować przyjezdne. Skuteczne i mocne ataki Natalii Krawulskiej czy Leci Brown spustoszyły obronę gospodyń, które nie potrafiły zatrzymać rozpędzonych rywalek. Set pierwszy zakończył się wygraną pilanek 25:19.

Druga partia była już prawdziwą dominacją  przyjezdnych. Podopieczne Mirosława Zawieracza grały koncertowo i z akcji na akcję powiększały swoją przewagę. Na dodatek gospodynie popełniały masę błędów. Totalnie rozbitym podopiecznym Sebastiana Michalaka udało się w końcówce podgonić rywalki, jednak przewaga pilanek była na tyle duża, aby zmienić obraz gry na boisku. Set zakończył się wygraną siatkarek z Piły 25:17.

Początek trzeciej partii to znów dominacja przyjezdnych. Siatkarki PTPS-u grały jak natchnione, brutalnie wykorzystywały każdy słaby punkt rywalek. Gospodynie w końcówce przebudziły się i po kilku skutecznych atakach dogoniły rywalki i doprowadziły do remisu. Podopieczne trenera Michalaka popełniały znacznie mniej błędów w polu zagrywki i skutecznie wykorzystywały kontrataki. Końcówka seta numer trzy ku niezadowoleniu miejscowych kibiców należała jednak do pilanek. I to one wygrały tą partię 25:23 i cały mecz 3:0.

Dzięki temu zwycięstwu pilanki utrzymały fotel lidera. Siatkarki ze Śląska, mimo przegranej utrzymały wysoką, czwartą pozycję. Już w najbliższą sobotę czeka je ciężki mecz w Żukowie z tamtejszą Gedanią. Natomiast pilanki podejmą we własnej hali wicelidera KS Piecobiogaz Murowana Goślina.

Silesia Volley Mysłowice/Chorzów – PTPS Piła 0:3
( 19:25; 17:25; 23:25)

Silesia: Ordak, Olszówka, Wysocka, Furtak, Bojdak, Kandora, Wojtowicz(libero)  oraz: Bekier, Wawrzyniak, Ciechnowska.