Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rafał Buszek: Naszym celem jest utrzymanie drugiego miejsca

Rafał Buszek: Naszym celem jest utrzymanie drugiego miejsca

fot. archiwum

Mimo porażki ze Skrą, Resovia wciąż jest wiceliderem tabeli PlusLigi. Rzeszowianie zdają sobie jednak sprawę z tego, że o utrzymanie drugiej lokaty będą musieli powalczyć. - Przed nami jeszcze dużo meczów, a sezon jest ciężki - mówi przyjmujący Resovii, Rafał Buszek.

W meczu przeciwko Skrze Bełchatów trener Ljubomir Travica, wobec problemów zdrowotnych kilku kluczowych graczy Resovii, zmuszony był wystawić niemal drugą szóstkę swojego zespołu. Bełchatów nie dał szans osłabionemu przeciwnikowi. – Skra zagrała dzisiaj na pewno bardzo dobrze zagrywką. Podobnie jak w meczu półfinałowym Pucharu Polski. Jeśli chodzi o ten element myślę, że żadna drużyna w Polsce nie może im się w tej chwili przeciwstawić. Cieszę się jednak, że nasz trener wystawił dzisiaj tych zawodników, którzy wcześniej dużo nie grali. Ja też dzięki temu dostałem swoją szansę. Trochę szkoda, że nie powalczyliśmy chociażby o to, by wygrać tutaj jednego seta. Być może wtedy gra ułożyłaby się inaczej – powiedział po spotkaniu Rafał Buszek.

Przed rzeszowianami teraz rewanżowe spotkanie Pucharu CEV z CAI Teruel. Sytuacja zdrowotna w zespole z Rzeszowa nie była w ostatnich dniach najlepsza, ale mimo to Buszek pozostaje optymistą: Georgy Grozer w Hiszpanii z powodu choroby nie zagrał nic, nawet nie potrenował, ale myślę, że na mecz pucharowy będzie gotowy. Matej Cernić z kolei złapał drobną kontuzję, nie jest to poważny uraz. Myślę więc, że na mecz pucharowy będziemy już w pełnym składzie i zwyciężymy. Przyznaje też, że rzeszowianie spodziewają się ciężkiego pojedynku. – Hiszpanie pokazali, że u siebie są bardzo mocną drużyną. My mieliśmy trochę więcej szczęścia w tie-breaku i wygraliśmy, z czego bardzo się cieszymy. W Rzeszowie na pewno jednak nie będzie łatwo. Wiemy, że musimy zagrać na sto procent, żeby zwyciężyć – mówi.

Łatwo nie będzie też z pewnością w PlusLidze. Resovia póki co zajmuje w niej drugą pozycję, ale wie, że obrona tej lokaty nie będzie prostym zadaniem. – Cały sezon jest ciężki. Skra nie przegrywa za dużo meczów, nie traci punktów, także z nią ciężko będzie już rywalizować. Naszym celem jest więc zajęcie jak najwyższej lokaty, utrzymanie drugiego miejsca. Droga jednak do tego jeszcze długa, bo do rozegrania mamy jeszcze bardzo dużo meczów – kończy przyjmujący rzeszowian.* z zawodnikiem rozmawiał Tomasz Swędrowski (Polsat Sport)

źródło: inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-02-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved