Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Trzy punkty zostają w Gorzowie, GTPS nowym liderem

I liga M: Trzy punkty zostają w Gorzowie, GTPS nowym liderem

fot. archiwum

GTPS Gorzów Wielkopolski odniósł cenne zwycięstwo nad Avią Świdnik, które pozwoliło mu awansować na fotel lidera I ligi. Mimo, że lubuska ekipa była faworytem potyczki, to jednak niżej notowany rywal wysoko zawiesił poprzeczkę gospodarzom.

Mecz rozpoczął się lepiej dla gospodarzy, którzy po zbiciu z przechodzącej piłki Kupisza oraz ataku Kordysza wyszli na prowadzenie 4:1. Jednak punktowa zagrywka Staniewskiego niemal zniwelowała straty przyjezdnych (5:6). Następnie walka cios za cios toczyła się do stanu 10:9 dla GTPS-u. Od tego momentu podopieczni Andrzeja Stanulewicza zaczęli „odjeżdżać" świdniczanom. Błędy gości, bloki na Guzie i Wójcickim oraz udana kontra Grzesiowskiego pozwoliły lubuskiej ekipie odskoczyć na siedem oczek (16:9). Hunek na spółkę z Olichwerem jeszcze bardziej zwiększyli przewagę gospodarzy (19:11). Wówczas wydawało się, że nic już w tej odsłonie nie może się wydarzyć, lecz ambitnie grający siatkarze Avii rzucili się do odrabiania strat. Lepsza gra w bloku i na kontrach pozwoliła zawodnikom Krzysztofa Lemieszka doprowadzić niemal do remisu (21:22) Jednak wówczas przebudził się Olichwer i to dzięki jego punktom gorzowianie rozstrzygnęli premierowego seta na swoją korzyść (25:22).

Początek drugiej odsłony był bardzo wyrównany, a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Dopiero punktowy serwis Mischke, a następnie blok na Pawłowskim pozwoliły gorzowianom wyjść na prowadzenie (9:6). Taka sytuacja nie trwała jednak zbyt długo, bowiem dwie „czapy" na Kordyszu i dobra zagrywka Makowskiego sprawiły, że to przyjezdni wygrywali 11:10. Po chwili sytuacja ponownie się odwróciła. Błędy świdniczan i seria udanych bloków GTPS-u dała sporą przewagę podopiecznym Andrzeja Stanulewicza (17:11). W kolejnych minutach gospodarze utrzymywali bezpieczną przewagę (19:14, 23:18).W końcówce Jarosz zniwelował nieco straty zawodników trenera Lemieszka, ale ekipa z lubuskiego miała trzy piłki setowe (24:21). Jednak Avia wcale nie zamierzała się poddawać. Dwie czapy sprzedane gospodarzom dały świdniczanom upragniony remis (24:24), a chwilę później, po udanej zagrywce Staniewskiego, goście wyszli na prowadzenie (27:26). Jednak podopieczni Andrzeja Stanulewicza wytrzymali nerwowo zaciętą końcówkę. Dwa serwisy Stępnia dały gospodarzom zwycięstwo w drugim secie 29:27.

Porażka w zaciętej końcówce podziałała bardzo mobilizująco na podopiecznych Krzysztofa Lemieszka, którzy od mocnego uderzenia rozpoczęli kolejną odsłonę. Po kilku pierwszych akcjach, głównie dzięki Wójcickiemu, wyszli na prowadzenie 4:0. W następnych minutach gorzowianie zaczęli popełniać sporo prostych błędów, a to spowodowało, że goście wygrywali już 12:4. Dobra gra Jarosza oraz dwa bloki świdniczan pozwoliły im jeszcze bardziej odskoczyć od lubuskiego zespołu (18:7). Wówczas zanosiło się na nokaut gospodarzy, którzy jednak w końcówce zdołali odrobić nieco strat. Ostatecznie ta partia padła łupem Avii 25:17.Początek kolejnej odsłony był zacięty, ale udana kontra Wójcickiego dała świdniczanom dwa oczka przewagi (5:3), a as serwisowy Guza zwiększył ich prowadzenie do trzech punktów (7:4). Atak Maciejewicza i nieporozumienie w szeregach gości sprawiły, że gospodarze przegrywali już tylko 12:13. Jednak przyjezdni nie składali broni, ponownie odskoczyli od gorzowian, a pomyłka w ataku Maciejewicza zmusiła opiekuna lubuskiej drużyny do wzięcia czasu (15:19). Przyniósł on efekt, ponieważ Maciejewicz na spółkę z Mischke doprowadzili do remisu (19:19). W kolejnych akcjach trwała walka cios za cios. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy trenera Stanulewicza. Najpierw skutecznym zbiciem popisał się Maciejewicz, a kropkę nad „i" postawił Kupisz, który udanie zablokował rywali, a tym samym zakończył pojedynek (27:25).

Rajbud GTPS Gorzów Wielkopolski – ASPS Avia Świdnik 3:1
(25:22, 29:27, 17:25, 27:25)

Składy zespołów:

GTPS: Woroniecki, Kordysz, Kupisz, Mischke, Grzesiowski, Hunek, Pachliński (libero) oraz Stępień, Maciejewicz, Wroński i Mróz.
Avia:
Staniewski, Pawłowski, Makowski, Wójcicki, Guz, Michalski, Gosik (libero) oraz Baranowski, Milewski, Jarosz i Ciupa

Zobacz również:
Wyniki 20. kolejki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-02-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved