Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Waldemar Kawka: Obawialiśmy się tego meczu

Waldemar Kawka: Obawialiśmy się tego meczu

fot. archiwum

Waldemar Kawka, chcąc ogrzać nieco atmosferę w hiszpańskiej hali, „na gorąco" podsumował pierwszy mecz 1/4 Pucharu CEV. Trener dąbrowskiego zespołu, ciesząc się ze zwycięstwa, nie mógł nie wspomnieć o niesprzyjających warunkach do rozgrywania meczu.

Trener dąbrowianek przyznał, że przed rozpoczęciem meczu miał wiele zmartwień. Paradoksalnie najdłużej jego głowę zaprzątały sprawy techniczne. Szczerze powiem, że przed meczem obawialiśmy się tego spotkania z wielu względów, a szczególnie ze względu na temperaturę na hali jak też z powodu oświetlenia. Widzieliśmy zespół hiszpański i dobrze wiedzieliśmy, że dysponuje on dobrą zagrywką oraz posiada wysokie środkowe – stwierdził.

Mimo porażki Hiszpanek Waldemar Kawka pochwalił defensywną grę Valeriano Alles Minorka. – Bardzo mi się podobała gra obronna drużyny z Minorki. W całym trzecim i do połowy czwartego seta dziewczyny były wszędzie i praktycznie broniły wszystko, co było powodem tego, iż ciężko było nam skończyć akcję skutecznym atakiem – powiedział.

Trener Tauron MKS Dąbrowa Górnicza odniósł się także do najbliższego meczu z Gwardią Wrocław oraz tego, dlaczego mecz rozpoczął inną „szóstką” niż zazwyczaj. – Nasza sytuacja wygląda tak, że jutro w polskiej lidze gramy kolejny ciężki mecz. Dlatego też chcieliśmy w tym spotkaniu oszczędzić nasze podstawowe zawodniczki. Liczyliśmy na to, że nie będzie konieczności, aby na boisko wchodziły Plchotova, Szczurek czy Muhlsteinova. Mieliśmy nadzieję, że będą one mogły dzisiaj odpocząć. Jednak zespół hiszpański zmusił mnie do tego, abym ostatecznie skorzystał z każdej siatkarki – tłumaczył.Na koniec Kawka zapewnił jednak, że jego zespół zdaje sobie sprawę z tego, że o awans do Challenge Round będzie trzeba jeszcze walczyć i nic nie jest przesądzone. – Zwycięstwo to wcale nie spowodowało,  że czujemy się teraz pewniej. Zdajemy sobie sprawę z tego, że mecz rewanżowy w Polsce będzie sprawą otwartą i już dzisiaj wiemy, że będzie trzeba walczyć, aby pokonać nasze przeciwniczki drugi raz – zakończył.

*Autor: Grzegorz Bargieła

źródło: mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-02-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved