Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Zarząd PZPS zdecydował, reprezentację poprowadzi Anastasi

Zarząd PZPS zdecydował, reprezentację poprowadzi Anastasi

fot. archiwum

Jak dowiedział się portal Sport.pl, Andrea Anastasi został w czwartek wybrany na nowego trenera kadry siatkarzy. 50-letni Włoch, który przez ostatnie trzy lata pracował z reprezentacją Italii, wygrał w głosowaniu, jakie odbyło się podczas posiedzenia zarządu PZPS.

Andrea Anastasi nie jest królikiem z kapelusza. Jego nazwisko padało w pierwszych spekulacjach, ale do poważnych rozmów działacze PZPS usiedli z Włochem pod koniec ubiegłego tygodnia, gdy fiaskiem zakończyły się negocjacje z Jackiem Nawrockim. Trener Skry Bełchatów nie chciał dla kadry rzucić posady w klubie.

Włoch został selekcjonerem, gdyż fiaskiem zakończyły się negocjacje z Jackiem Nawrockim. Trener Skry Bełchatów nie chciał dla kadry rzucić posady w klubie. Tymczasem Wydział Szkolenia, wbrew sugestiom prezesa Mirosława Przedpełskiego, nie zgodził się na łączenie przez Nawrockiego obu stanowisk. Szef związku w końcu spasował i uznał negocjacje z trenerem Skry za „osobiste rozczarowanie”.

Polskie gwiazdy siatkówki z legendarnej drużyny Huberta Wagnera wspominają Anastasiego jako niewysokiego, dopiero wchodzącego do kadry młokosa, który nie był zbyt przyjemny dla kolegów i rywali. Anastasi załapał się na początek złotej ery włoskiej siatkówki i na finiszu kariery wygrał z kadrą mundial, mistrzostwo Europy, dwa razy triumfował też w Lidze Światowej.Jako trener dwa razy pracował z kadrą swojego kraju i może pochwalić się dwoma triumfami w LŚ, brązem igrzysk w Sydney i aż dwoma mistrzostwami Europy. Ten ostatni sukces powtórzył niespodziewanie w 2007 roku z niedocenianą reprezentacją Hiszpanii.

Autor: Przemysław Iwańczyk
Więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-02-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved