Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Michał Chadała: Każdy z nich ma szansę

Michał Chadała: Każdy z nich ma szansę

fot. archiwum

- Każdy jest kowalem swojego losu. Jeżeli będą trenowali i będą poświęcali się siatkówce, to każdy z nich ma szansę. Każdy z nich pracuje na swoją przyszłość - tak o swoich zawodnikach występujących w Młodej PlusLidze mówi Michał Chadała.

Ewentualnie siódma lokata w tabeli na koniec zagrywek będzie pana i drużynę  ZAKSY satysfakcjonowała, czy spodziewano się, że zespół zajdzie wyżej?

Michał Chadała:Przez pewien czas posiłkowaliśmy się o ile była taka możliwość Grzegorzem Wójtowiczem, gdyby Grzesiek grał z nami regularnie to myślę, że mielibyśmy szansę na trochę wyższą lokatę. Może udałoby nam się zdobyć jeden czy dwa punkty więcej. Było kilka meczów, w których punkty nam uciekły i mamy świadomość, że można było też ich więcej zdobyć. Nie ma jednak jakiegoś nacisku, napięcia. Najważniejszy jest ich rozwój i, żeby oni z meczu na mecz, z miesiąca na miesiąc grali jak najlepiej. Aby widzieli swoje postępy, żeby wiedzieli, po co są na boisku, w którym miejscu mają stanąć a to potem zaprocentuje w przyszłości. Walczymy w każdym meczu, czasami się nie udaje, ale zawsze staramy się, aby kolejny mecz był jeszcze lepszy.

Czy zawodnicy mają możliwość trenowania na przykład z pierwszą drużyną ZAKSY Kędzierzyn-Koźle? Podpatrzenia ich sposobu trenowania i gry.

Nie, nie mają takiej możliwości. Drużyna seniorska ma swój skład, z którym trenuje. Oni trenują swoje elementy, a my swoje. To jest zupełny inny poziom. Zdarza, że ktoś jest kontuzjowany i któryś z młodych pójdzie na trening, ale to tylko w przypadkach losowych.

Czy widzi pan wśród swoich zawodników kandydatów na przyszłych graczy PlusLigi?

– Każdy z nich ma taką szansę, tylko trzeba ciężko pracować. Po to jest ta Młoda Liga, żeby grali, żeby trenowali, żeby zdobywali doświadczenie, żeby zdobywali wzory od starszych kolegów. Oni wiedzą doskonale, że ja wychodzę z założenia, że każdy jest kowalem swojego losu. Jeżeli będą trenowali i będą poświęcali się siatkówce, to każdy z nich ma szansę. Każdy z nich pracuje na swoją przyszłość.* Katarzyna Porębska (mlodaliga.pl)

źródło: mlodaliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-02-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved