Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Ljubo Travica: Teruel to naprawdę trudny rywal

Ljubo Travica: Teruel to naprawdę trudny rywal

- Hiszpanie nie zaskoczyli nas swoją dobrą grą, bo przewidywaliśmy, że na wyjeździe czeka nas trudne zadanie. Zawodnicy walczyli jednak do samego końca - mówił po pucharowym zwycięstwie w Hiszpanii trener Resovii, Ljubo Travica.

Po meczu powiedzieli:

Tomasz Józefacki (kapitan Asseco Resovii): – Rozpoczęliśmy to spotkanie bardzo dobrze od pewnego zwycięstwa w pierwszym secie, ale mieliśmy świadomość, że Hiszpanie rozkręcą się i zaczną grać lepiej. W pierwszej partii popełnili sporo błędów własnych, zwłaszcza w ataku, a później poprawili swoją grę i wzmocnili zagrywkę. Mimo trudnej sytuacji przy stanie 1-2 w setach, w czwartej partii podnieśliśmy się i walczyliśmy do końca. Trzeba też wspomnieć, że w całym spotkaniu sędziowie popełnili kilka wyraźnych błędów na naszą niekorzyść, ale na szczęście to nas nie wybiło z rytmu. W tie-breaku mieliśmy kilka punktów przewagi, ale później przytrafiły się nam błędy. W decydujących momentach byliśmy jednak skuteczniejsi na kontrach, a piłkę meczową dla nas skończył Matej Cernic. Graliśmy naprawdę nieźle. Najważniejsze, że mimo braku chorego Georga Grozera i mimo niekorzystnego wyniku po trzech setach, podnieśliśmy się i wywalczyliśmy bardzo ważne zwycięstwo, które nastraja nas optymistycznie przed powrotem do Polski i kolejnymi meczami. Jeśli chodzi o mój występ, to właściwie do ostatniej chwili nie spodziewałem się, że zajdzie taka sytuacja, że Georg nie będzie zdolny do gry. Nastawiłem się jednak pozytywnie. Wiem, że do tej pory nie miałem zbyt wiele okazji do gry w meczach. Tym bardziej cieszy, że odnieśliśmy cenne zwycięstwo na trudnym terenie.

Ljubo Travica (trener Asseco Resovii): – Mówiłem, że to będzie bardzo ciężki mecz i taki rzeczywiście był. Teruel to naprawdę trudny rywal, zwłaszcza na swoim boisku. Tym bardziej cieszę się, że odnieśliśmy cenne zwycięstwo. Dodatkowo przystąpiliśmy do tego spotkania osłabieni brakiem chorego Gyorgy Grozera, który jeszcze w drodze do Hiszpanii nabawił się gorączki i cały czas siedział w hotelu. Jego zmiennik, Tomek Józefacki, spisał się bardzo dobrze. Obawiałem się, jak zareaguje drużyna na brak Grozera, ale ta reakcja była bardzo pozytywna. Owszem, graliśmy nierówno i nie był to jakiś świetny mecz w naszym wykonaniu, ale najważniejsze, że wygraliśmy, tym bardziej, że sety nie mają przy tym systemie żadnego znaczenia. Kluczem do naszego sukcesu była zagrywka, blok i skuteczne kontry w decydujących momentach. Popełniliśmy sporo błędów w zagrywce, ale ryzykowaliśmy w tym elemencie, dlatego te błędy musiały się zdarzyć. Hiszpanie nie zaskoczyli nas swoją dobrą grą, bo przewidywaliśmy, że na wyjeździe czeka nas trudne zadanie. Zawodnicy walczyli jednak do samego końca i nie mieli aż takich przestojów w grze, jakie zdarzały nam się we wcześniejszych meczach w tym sezonie.

Oscar Novillo (trener CAI Teruel): – Do zwycięstwa zabrakło nam naprawdę niewiele. Myślę, że moi zawodnicy potraktują ten mecz jako dobrą lekcję, z której wyciągną wnioski. Jeśli poprawimy kilka aspektów w naszej grze, to nie jesteśmy bez szans w rewanżu w Rzeszowie, chociaż zdajemy sobie sprawę, że o zwycięstwo w Polsce będzie nam bardzo ciężko. Mam nadzieję, że zawodnicy nie stracą jednak wiary i pewności siebie.

Guillermo Hernan (kapitan CAI Teruel): – Jesteśmy bardzo rozczarowani, ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, że straciliśmy dużą okazję na zwycięstwo. Niestety, nie rozegraliśmy dobrze końcówek czwartego i piątego seta.

źródło: assecoresovia.pl