Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Daniel Pliński: Porażki są wkalkulowane w sport

Daniel Pliński: Porażki są wkalkulowane w sport

- Na pewno utrudniliśmy sobie troszkę sytuację, ale nie składamy broni, w Polsce chcemy walczyć i wygrać mecz, a następnie złotego seta i awansować do kolejnej rundy - zapewnia środkowy Skry Daniel Pliński po porażce z Knack Roeselare w Belgii.

Bełchatowianie przegrali pierwszy mecz I rundy play-off w Lidze Mistrzów. Mecz z Knack Roeselare zakończył się zwycięstwem rywali 3:1 i teraz bełchatowianie, by awansować, muszą wygrać rewanż w Łodzi i jeszcze pokonać przeciwnika w „złotym secie”. – Przegraliśmy na razie bitwę. Żeby awansować do następnej rundy, trzeba wygrać dwa mecze, tak więc mamy jeszcze duże szanse, żeby awansować. Na pewno utrudniliśmy sobie troszkę sytuację, ale nie składamy broni, w Polsce chcemy walczyć i wygrać mecz, a następnie złotego seta i awansować do kolejnej rundy. Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie będzie to łatwa sytuacja – mówi środkowy Skry, Daniel Pliński.

Dzisiaj dobrze graliśmy w bloku, dobrze w ataku, zagrywki chyba nam zabrakło. Zepsuliśmy mnóstwo zagrywek, mieliśmy mało korzyści z tego, tylko dwa czy trzy asy zrobiliśmy, więc to był element decydujący. Oni troszkę lepiej zagrywali i zwyciężyli. Miejmy nadzieję, że w Polsce się wszystko zmieni – twierdzi Pliński. Rewanż zaplanowano w środę, 9 lutego w hali MOSiR w Łodzi. – Trzeba pamiętać, że w tym sezonie przegraliśmy dopiero czwarty mecz, więc gramy cały czas równo. Porażki są wkalkulowane w sport, choć ta dzisiejsza porażka nas oczywiście boli – przyznaje środkowy mistrzów Polski.

Zanim jednak bełchatowianie będą mogli zrewanżować się belgijskiemu zespołowi, czeka ich trudny mecz w PlusLidze z Resovią. – Już niedługo kolejne spotkanie, trudny mecz z wiceliderem tabeli. Przeciwników jednak sobie nie wybieramy, jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu, wiec myślę, ze ta porażka nas nie podłamie. Trzeba się do tego przyzwyczaić, bo na razie gdy Skra Bełchatów przegrywa, to wszyscy robią z tego wielkie „halo”, a trzeba pamiętać, że to jest sport, a w sporcie wszystko się może zdarzyć – przypomina Daniel Pliński.

źródło: inf. własna, skra.pl