Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Julia Szeluchina z polskim obywatelstwem – czy zagra w kadrze?

Julia Szeluchina z polskim obywatelstwem – czy zagra w kadrze?

fot. archiwum

Julia Szeluchina wreszcie dostała polskie obywatelstwo. Okazało się, że szefowie łódzkiego klubu od kilku dni trzymali tę wiadomość w tajemnicy. - Zależało nam, aby zaskoczyć Atom Trefl naszym nowym ustawieniem. Plan się powiódł, bo wygraliśmy - cieszy się Chudzik.

Mierząca 192 cm zawodniczka od czterech lat starała się o uzyskanie polskiego dowodu osobistego. Twierdziła, że czuje się Polką. – W tym kraju od kilku lat gram w siatkówkę, tutaj urodziły się moje dzieci i tutaj czuję się szczęśliwa – mówiła. Martwiła się jednak, że wszystkie niezbędne procedury trwają bardzo długo. – W pięć minut się tego nie załatwi i, niestety, napotykam na sporo trudności – opowiadała.

W pomoc łódzkiej siatkarce zaangażował się Jerzy Matlak, który doskonale zna Szeluchinę ze wspólnej pracy w Nafcie Piła. – Zdobyliśmy razem Puchar Polski oraz wicemistrzostwo – wspomina trener. – To świetna zawodniczka pod każdym względem. Ma bardzo duże umiejętności, a w dodatku jest prawdziwą profesjonalistką. Jeśli nie jest najlepsza, to na pewno znajduje się w pierwszej trójce środkowych w PlusLidze.

W poniedziałek wszystkie wątpliwości zostały rozwiane. W meczu z Atomem Trefl Sopot Szeluchina pojawiła się w podstawowej szóstce obok trzech zagranicznych koleżanek: Brazylijek Micheli Teixeiry, Luany De Pauli i Dominikanki Karli Echenique. Przepisy dopuszczają możliwość gry tylko trzech siatkarek spoza Polski. Czy Szeluchina otrzymała polskie obywatelstwo? – Tak, to prawda – mówi Marcin Chudzik, prezes Organiki. – Wkrótce oficjalnie ogłosimy tę informację i podamy termin uroczystego spotkania z wojewodą łódzką.Okazało się, że szefowie łódzkiego klubu od kilku dni trzymali wiadomość o obywatelstwie w tajemnicy. – Zależało nam, aby zaskoczyć Atom Trefl naszym nowym ustawieniem. Plan się powiódł, bo wygraliśmy – cieszy się Chudzik.

Organika zwyciężyła 3:2, a Szeluchina obok Joanny Mirek była najlepszą zawodniczką na boisku (48 proc. w ataku!). – Zagrała fantastycznie. Jeśli przepisy nie stoją na przeszkodzie, to chętnie widziałbym Julię w kadrze. Teraz, kiedy ma polskie obywatelstwo, to możliwe – mówi Matlak. – Ciekaw jestem, co na to Julka…

Czułabym się zaszczycona – odpowiada Szeluchina. – Ostatni raz grałam dla Ukrainy siedem lat temu, więc z tego co wiem, nie powinno być żadnych problemów. Przy okazji chciałam podziękować wszystkim osobom, które mi kibicowały i dobrze życzyły, abym jak najszybciej uzyskała obywatelstwo. Szczególnie dziękuję za pomoc trenerowi Matlakowi, prezesowi Wiesławowi Chudzikowi i pani prezydent Hannie Zdanowskiej. Dzięki nim jestem teraz bardzo szczęśliwa!

autor: Damian Bąbol
więcej w sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-02-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved