Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > W sobotę poznamy grupy ME kadetów i kadetek

W sobotę poznamy grupy ME kadetów i kadetek

fot. archiwum

Do tureckiej Ankary na losowanie grup Mistrzostw Europy kadetów i kadetek zjadą ważne osobistości Europejskiej Konfedreracji. Zapowiedziano wizyty m.in. Philipa Berbena i dra. Jana Hronka. Najważniejszym aspektem będzie jednak podział drużyn na grupy ME.

Obie tegoroczne imprezy mistrzowskie Starego Kontynentu odbędą się w Ankarze. Kadeci staną w szranki w kwietniu (od 16 do 24), kadetki o tytuł zagrają na przełomie kwietnia i maja (od 30 do 8). W każdym turnieju udział weźmie po 12 reprezentacji, w tym obrońcy tytułu, gospodarz i drużyny z eliminacji.

U chłopców tytułu mistrzowskiego broni kadra Francji, u dziewcząt obrony tytułu podejmą się Belgijki.

Zespoły, które zostaną rozlosowane do grup ME kadetów:Francja (obrońcy tytułu), Turcja (gospodarz), Serbia i Ukraina (z grupy A), Rosja i Grecja (z grupy B), Polska i Finlandia (z grupy C), Hiszpania i Bułgaria (z grupy D), Niemcy i Belgia (z grupy E).

Zespoły, które zostaną rozlosowane do grup ME kadetek:

Belgia (obrońca tytułu), Turcja (gospodarz), Serbia i Grecja (z grupy A), Włochy i Hiszpania (z grupy B), Słowacja i Czechy (z grupy C), Niemcy i Polska (z grupy D), Ukraina i Słowenia (z grupy E).

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-02-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved