Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Trudna droga siatkarzy do Londynu

Trudna droga siatkarzy do Londynu

fot. archiwum

Biało-czerwoni będą mieli maksymalnie trzy szanse na zdobycie awansu do igrzysk. By zyskać aż tyle prób, muszą dobrze wypaść w ME i Lidze Światowej. Do igrzysk olimpijskich najłatwiej zakwalifikować się z rozgrywek o Puchar Świata, skąd trzy ekipy uzyskają awans.

Do tej pory obiecywano, że Polska może liczyć na dziką kartę na udział w tym turnieju. Okazuje się, że ustalenia z poprzednim szefem FIVB Rubenem Acostą nie są wiążące dla nowego szefa federacji Chińczyka Jizhonga Wei.Niestety, o jedną z dwóch dzikich kart będzie trudno – przyznaje prezes PZPS Mirosław Przedpełski, który liczy, że polscy siatkarze nie będą potrzebowali takiej pomocy przy zakwalifikowaniu się do igrzysk.

Biało-czerwoni dzięki dobrej grze mogą sami się dostać do Pucharu Świata. Potrzebny jest udany występ w mistrzostwach Starego Kontynentu, bo tylko dwie najlepsze ekipy z tej imprezy zagrają w PŚ. Jeśli to nam się nie uda, zostaną kolejne szanse. Najpierw turniej kontynentalny, z którego awansuje zwycięzca (będziemy rywalizować z drużynami z Europy, które nie zapewnią sobie awansu poprzez Puchar Świata). Gdy i tym razem powinie nam się noga, to ostatnią okazją będzie jeden z turniejów interkontynentalnych (gospodarze: Włosi, Niemcy i Japończycy), z których na igrzyska pojadą tylko zwycięzcy. Przy tych imprezach kluczowe będą ranking FIVB, który decyduje o rozstawieniu do konkretnych turniejów, i rywale, z którymi będziemy musieli walczyć. Dlatego tak ważne będą tegoroczna Liga Światowa i ME, w których musimy liczyć na pokaźną zdobycz punktową.

Ostatnio spadliśmy w rankingu na dziesiąte miejsce (67,50 pkt), a na dziewiąte awansowali Niemcy (72,50 pkt).
Więcej przeczytasz we wtorkowym „Przeglądzie Sportowym”

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-02-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved