Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Baranowicz: Mógłbym grać lepiej

Michał Baranowicz: Mógłbym grać lepiej

fot. archiwum

Nie bez emocji Resovia Rzeszów pokonała w ostatnim spotkaniu ligowym AZS Politechnikę Warszawską. - Nasze wspólne potyczki są zawsze wyrównane. Te spotkania są ciężkie i różnie mogą się kończyć - mówił po meczu rozgrywający "Pasów", Michał Baranowicz.

Jestem pewien, że jeszcze miesiąc temu z wygraniem tego meczu byłyby problemy – chwalił przeciwników młody zawodnik. Resovia na polskich boiskach jak co roku walczy o jak najwyższe cele. W tym roku rzeszowianie mogą już tylko bić się o mistrzostwo Polski. Krajowy puchar trafił bowiem do Bełchatowa. – W chwili obecnej nasza forma wyraźnie się poprawiła, gramy pewniej. Puchar Polski przegraliśmy, ale walczymy zarówno w lidze, jak i w pucharze  CEV. Zajmujemy drugie miejsce w lidze i nie zamierzamy na tym poprzestać – zapowiada w wywiadzie dla PlusLigi.

Baranowicz barw rzeszowskiego zespołu broni od tego sezonu. Posiadający dwa obywatelstwa -polskie i włoskie zawodnik wcześniej występował jedynie na włoskich parkietach. – Zależało mi na grze w lidze o wysokim poziomie,  a taka jest od kilku lat polska PlusLiga. Chciałem czuć smak rywalizacji zarówno w lidze, jak i na arenach międzynarodowych. Resovia to dobry klub, dlatego gdy zaproponowano mi grę w Rzeszowie,  długo się nie zastanawiałem – opowiada.

W ubiegłych latach Resovia usilnie budowała skład do walki o mistrzostwo Polski. Zazwyczaj wtedy na drodze stawała Skra Bełchatów. W tym roku ma być inaczej. – Jeszcze na początku sezonu, gdy nie znaliśmy się zbyt dobrze, a daleko nam było do pełnego zgrania, pokonaliśmy Skrę Bełchatów 3:1. Już wtedy zaznaczyliśmy, że zamierzamy się liczyć w walce o mistrzostwo Polski . Potem zdarzały nam się wpadki, przegrywaliśmy spotkania, które w teorii powinniśmy wygrywać. Uważam, że teraz mamy za sobą całe przygotowania, zdążyliśmy się lepiej poznać i nasza gra powinna już wyglądać dużo lepiej, przede wszystkim stabilniej. Musimy dawać z siebie sto procent, jeśli tak będzie, jestem spokojny o wyniki – mówi rozgrywający.Rozmawiała: Katarzyna Gotowiec

źródło: inf. własna, plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-02-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved