Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Nie udało się powstrzymać Turczynek

LM: Nie udało się powstrzymać Turczynek

Niezbyt udanie rozpoczęły walkę w kolejnej fazie Ligi Mistrzyń podopieczne Grzegorza Wagnera. Bielszczanki w konfrontacji z ekipą Małgorzaty Glinki  zdołały wygrać tylko jedną partię. Za tydzień rewanż na boisku rywala, ale ponownie faworytem będzie ekipa z Turcji.

Spotkanie w hali przy ulicy Rychlińskiego rozpoczęło się od zaciętej walki, momentami nawet przeważały miejscowe. Po pierwszej przerwie technicznej, do której doszło przy prowadzeniu VakifGunes 8:6, znacznie lepszą siatkówkę prezentowały przyjezdne, które imponowały grą w obronie i bloku. Gdy na tablicy wyników zrobiło się 16:8 stało się jasne, że triumf w premierowej odsłonie zaliczą Turczynki.

Otwarcie drugiego seta było jeszcze lepsze w wykonaniu siatkarek BKS Aluprof. Mistrzynie Polski prowadziły trzema punktami, by w połowie partii powiększyć dystans – 16:10 po sprytnym ataku Natalii Bamber. Druga część seta to pościg podopiecznych trenera Giovanni Guidettiego, ale gospodynie zwycięstwa nie dały sobie już odebrać.

W trzeciej partii długo zanosiło się na kontynuację dobrej passy bielskich zawodniczek, ale Turczynki wśród których prym wiodła niezawodna Małgorzata Glinka-Mogentale, odskoczyły i osiągnęły sukces w podobnych rozmiarach do seta pierwszego.

Ten set okazał się kluczowy dla losów meczu, bowiem najważniejsze akcje w ostatniej odsłonie padały łupem ekipy ze Stambułu. Miejscowe miały szansę na odwrócenie losów partii, ale gdy złapały kontakt z rywalkami przy stanie 17:16, popełniły proste błędy, umożliwiając Turczynkom zakończenie meczu przy drugiej piłce meczowej.

BKS Aluprof Bielsko-Biała – VakifGunesTTelekom Stambuł 1:3
(18:25, 25:22, 18:25, 21:25)

BKS Aluprof: Skorupa, Werblińska, Okuniewska, Studzienna, Bamber, Frąckowiak, Sawicka (libero) oraz Ciaszkiewicz, Wojtowicz, Kaczmar, Matusiak, Waligóra
VakifGünes TTelekom: Sonsirma, Poljak, Cemberci, Nikolić, Glinka-Mogentale, Toksoy, Güresen (libero) oraz Önal, Gürkaynak