Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > W Bundeslidze tylko Sebastian Pęcherz zadowolony po weekendzie

W Bundeslidze tylko Sebastian Pęcherz zadowolony po weekendzie

Titans Wuppertal z Sebastianem Pęcherzem w składzie pokonał ostatni zespół w tabeli Bundesligi, Zurich Team VCO Berlin. Kamil Kacprzak i jego evivo Düren przegrał z Generali Haching. Przegrał również zespół Artura Augustyna, Mitteldeutschland Spergau.

Zajmujący przedostatnie miejsce w tabeli niemieckiej Bundesligi zespół Titans Wuppertal odniósł drugie zwycięstwo w tym sezonie. Nowy zespół Sebastiana Pęcherza pokonał we własnej hali outsidera ligi, Zurich Team VCO Berlin, 3:1. Polak rozegrał całe spotkanie, zdobywając 8 punktów, grając na przyzwoitym poziomie w przyjęciu i ataku.

Titans Wuppertal – Zurich Team VCO Berlin 3:1
(25:16, 22:25, 25:14, 25:22)

Kamil Kacprzak rozegrał całe spotkanie w barwach evivo Düren. Jego zespół uległ we własnej hali Generali Unterhaching. Gospodarze triumfowali wprawdzie w pierwszym secie spotkania, kolejne trzy partie jednak przegrali. Kacprzak zdobył dla swojego zespołu 8 punktów. Środowy rywal Jastrzębskiego Węgla w Lidze Mistrzów po tej wygranej zajmuje trzecie miejsce w tabeli Bundesligi, mając tyle samo punktów co VfB Friedrichshafen i dwa punkty straty do SCC Berlin.

evivo Düren – Generali Haching 1:3
(25:18, 22:25, 22:25, 19:25)

Berlińczycy awansowali na fotel lidera tabeli po wygranej na własnym terenie z Mitteldeutschland Spergau. Zespół Artura Augustyna postawił jednak rywalom wysoko poprzeczkę, w dwóch setach przegrywając dopiero na przewagi.

SCC Berlin – Mitteldeutschland Spergau 3:0
(25:18, 31:29, 29:27)