Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > PRO B: Udany weekend „polskich” zespołów

PRO B: Udany weekend „polskich” zespołów

W czternastej kolejce francuskiej PRO B, wszystkie zespoły z Polakami w składzie wygrały swoje mecze. Zarówno Bartłomiej Podgórski, jak i Michał Kamiński byli wyróżniającymi się zawodnikami w swoich drużynach.

Zespół Bartłomieja Podgórskiego podejmował w miniony weekend ekipę Narbonne. Początek meczu był dość wyrównany. W końcowej części pierwszego seta zespół gości prowadził 22:20, jednak gospodarzom udało się doprowadzić do remisu, a następnie po grze na przewagi, przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Dwie kolejne partie tego spotkania padły łupem drużyny przyjezdnej. Po wygranej do 15 w secie trzecim, w szeregi gości wkradło się rozprężenie, które wykorzystali zawodnicy Nancy. Przejęli oni kontrolę nad przebiegiem czwartego seta, dzięki czemu wygrali 25:22. Dobrze rozpoczęli również tie-breaka, jednak przy stanie 14:10 nie skończyli piłki meczowej, podobnie jak kilku kolejnych, doprowadzając do nerwowej końcówki, którą ostatecznie rozstrzygnęli na swoją korzyść. W zwycięskiej ekipie najwięcej punktów na swoim koncie zapisał Bartłomiej Podgórski – 22. Dziewiętnaście z nich zdobył po udanym ataku, osiągając w tym elemencie 45% skuteczności. Do tego dołożył dwa udane bloki i jednego asa serwisowego.

Nancy – Narbonne 3:2
(26:24, 23:25, 15:25, 25:22, 17:15)

W drugim meczu z udziałem "polskiego" zespołu, Ales nie miało problemów z pokonaniem na własnym boisku, ostatniej ekipy w tabeli, CNVB. Dwie pierwsze partie zdecydowanie wygrała drużyna gospodarzy. Goście tylko w trzecim secie nawiązali wyrównaną walkę, przegrywając jedynie dwoma punktami. Najlepiej punktującymi zawodnikami tego spotkania byli Michał Kamiński i Alexis Farjaudon, którzy zdobyli po 15 oczek. Polski zawodnik, na dwadzieścia trzy posłane do niego piłki trzynaście zakończył udanym atakiem, co dało mu prawie 57% skuteczności. Dwa punkty zdobył blokując akcję przeciwnika.

Ales – CNVB 3:0
(25:20, 25:16, 25:23)

Ekipie Martigues również udało się pokonać przeciwnika, którym był zespół z Dunkierki. Tym samym drużyna Jakuba Łomacza zrewanżowała się podopiecznym Gaela Bollengiera, za przegraną w pierwszej rundzie fazy zasadniczej. Najwięcej punktów dla swojej drużyny zdobył Renaud Ventresque – 25. Jakub Łomacz nadal leczy kontuzje i nie pojawił się na boisku. W następnej kolejce dojdzie do pojedynku "polskich" zespołów, mianowicie Martigues zmierzy się na wyjeździe z Ales Michała Kamińskiego.

Dunkerque – Martigues 1:3
(25:22, 19:25, 20:25, 17:25)