Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Pewna wygrana Krispolu Września

II liga M: Pewna wygrana Krispolu Września

Siatkarze Krispolu Września gładko pokonali Morze Bałtyk Szczecin 3:0. Ważniejsze starcie czeka ich za tydzień, kiedy w Poznaniu spróbują zmniejszyć dystans do prowadzących w tabeli II ligi AZS UAM i Colmana Kalisz.

Trudno się zatem dziwić, że trener ekipy z Wrześni Krzysztof Wójcik w sobotnim spotkaniu przygotowywał już drużynę do występu w stolicy Wielkopolski. – Rozpoczęliśmy z obroną pod Poznań, ale niestety już w drugim secie musiałem zmodyfikować taktykę. Założenia były bowiem takie, żeby nie stracić seta – przyznał po meczu szkoleniowiec Krispolu. Jego siatkarzom plany pokrzyżowali rywale. Zagrali po prostu słabo. Popełniali sporo indywidualnych błędów, co skutecznie utrudniało grę. – Niestety, takie mecze zdarzają się nawet w najsilniejszych ligach. Dzisiaj w żadnym zespole nie funkcjonowała zagrywka – tłumaczył Wójcik. A wtórował mu wybrany najlepszym zawodnikiem meczu Marcin Iglewski.Gra się tak jak przeciwnik pozwala. Oczywiście staraliśmy się nie popełniać tych błędów zbyt dużo, ale siatkówka to właśnie gra błędów – powiedział.

Gospodarze musieli się więc sporo namęczyć. Najlepiej świadczy o tym końcówka ostatniego seta, kiedy oba zespoły na przemian posyłały piłkę to w siatkę, to w aut. Gdy goście ze Szczecina zmniejszyli straty do jednego punktu, przy stanie 23:22 trener Wójcik poprosił o czas. Po nim pierwszą piłkę meczową zepsuł jeszcze Michał Kocoń, ale za chwilę po ataku Marcina Iglewskiego przyjezdni byli już bezradni. – Wygraliśmy 3:0 i o to nam chodziło. Teraz mamy tydzień czasu na przygotowanie się do derbów. To będzie hit kolejki, który w dużym stopniu ustawi tabelę – zapowiedział Wójcik.

Krispol Września – Morze Bałtyk Szczecin 3:0
(25:19, 25:20, 25:23)

źródło: wielkopolskisport.pl