Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Energetyk Poznań szybko rozprawił się z rezerwami PTPS

II liga K: Energetyk Poznań szybko rozprawił się z rezerwami PTPS

Niespełna godzinę trwały drugoligowe derby Wielkopolski siatkarek. Energetyk Poznań nie dał najmniejszych szans ostatnim w tabeli rezerwom PTPS Piła. Kto liczył na emocje w starciu lokalnych rywali, ten musiał obejść się smakiem.

Drużyna gospodarzy nie miała najmniejszych problemów z odniesieniem przekonującego zwycięstwa. Zespół z Piły nie sprawiał zresztą wrażenia ekipy, która wierzy w sprawienie niespodzianki. – Nie będę ukrywał, że ten mecz potraktowaliśmy ulgowo. W poprzedni weekend poza spotkaniem ligowym graliśmy ciężkie mecze w mistrzostwach Wielkopolski juniorek i widać, że dziewczyny są przemęczone. Nie było sensu się spinać. Naszym celem są przede wszystkim rozgrywki młodzieżowe, a o utrzymanie w II lidze powalczymy w fazie play-off – tłumaczył trener PTPS Andrzej Zapaśnik.

Nic dziwnego, że wyższość Energetyka nie podlegała najmniejszej dyskusji. Poznanianki sprawiały rywalkom sporo kłopotów swoją zagrywką, a ich blok często zatrzymywał ataki pilanek. W dwóch pierwszych setach zawodniczki gości jeszcze starały się napsuć trochę krwi przeciwniczkom, w ostatnim już się definitywnie poddały. Ekipa gospodarzy rozpoczęła od prowadzenia 9:0, a całą partię wygrała 25:9!

Cieszę się, że ten mecz skończył się szybko i po naszej myśli. Przy całym szacunku dla drużyny z Piły, mój zespół musi koncentrować się na rywalach o wyższych umiejętnościach, choć w drugim secie popełniliśmy za dużo błędów – komentował szkoleniowiec Energetyka Marek Jankowiak. Przed jego podopiecznymi teraz dwa tygodnie przerwy, ponieważ najbliższe wyjazdowe spotkanie z Jedynką Aleksandrów Łódzki zostało przełożone.