Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Cenna wygrana Jedynki

II liga K: Cenna wygrana Jedynki

fot. archiwum

Ważne zwycięstwo odniosły w niedzielę siatkarki Jedynki. Zawodniczki z Aleksandrowa Łódzkiego bez większych problemów pokonały Jokera Świecie, drużynę z którą moga się spotkać w decydujących bojach o zwycięstwo w I grupie.

Tylko na początku pierwszego seta zawodniczki Jokera prowadziły w potyczce z liderem grupy z Aleksandrowa Łódzkiego. Było to 2:0 na ich korzyść, ale siatkarki Jedynki szybko zniwelowały straty i po bloku Eweliny Ryznar i Karoliny Michalkiewicz wyszły na prowadzenie 3:2 i nie oddały inicjatywy do końca spotkania.

Aleksandrowianki grały dość pewnie. Bardzo umiejętnie wprowadzały piłkę do gry, utrudniając przeciwniczkom rozegranie i wyprowadzenie ataku, aby samemu móc ustawić skuteczną grę w bloku. Wszystkie zawodniczki Jedynki zaliczyły punkty w tym elemencie gry, a szczególnie dobrze radziła sobie przede wszystkim Marlena Mieszała. Lepiej niż w ostatnich spotkaniach funkcjonowała gra na przyjęciu zagrywki i prowadząca drużynę Judyta Szulc częściej mogła myśleć o kombinacyjnym rozegraniu.

Pierwsza i druga partia spotkania to bardzo wyraźna przewaga przyjezdnych. Rozpoczynający spotkanie set zakończył się zwycięstwem Jedynki do 16. Drugi zaś to wygrana naszego zespołu do 15.W trzecim secie było trochę więcej emocji. Do stanu 14:14 trwała wyrównana walka i licznie zgromadzeni kibice mieli jeszcze nadzieję, że Joker odwróci losy spotkania. Niestety dla nich po kolejnej bardzo trudnej zagrywce K. Michalkiewicz Jedynka odskoczyła na 18:15, a po kilku skutecznych akcjach w bloku i znów asie serwisowym Katarzyny Buchalskiej na 21:17. Set skończył się wygraną do 22 i całe spotkanie 3:0.

Joker Świecie – Jedynka Aleksandrów Łódzki 0:3
(16:25, 15:25, 22:25 )

Zobacz również:
Wyniki 17. kolejki oraz tabela II ligi kobiet, grupa I

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved