Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Cenna wygrana Jedynki

II liga K: Cenna wygrana Jedynki

Ważne zwycięstwo odniosły w niedzielę siatkarki Jedynki. Zawodniczki z Aleksandrowa Łódzkiego bez większych problemów pokonały Jokera Świecie, drużynę z którą moga się spotkać w decydujących bojach o zwycięstwo w I grupie.

Tylko na początku pierwszego seta zawodniczki Jokera prowadziły w potyczce z liderem grupy z Aleksandrowa Łódzkiego. Było to 2:0 na ich korzyść, ale siatkarki Jedynki szybko zniwelowały straty i po bloku Eweliny Ryznar i Karoliny Michalkiewicz wyszły na prowadzenie 3:2 i nie oddały inicjatywy do końca spotkania.

Aleksandrowianki grały dość pewnie. Bardzo umiejętnie wprowadzały piłkę do gry, utrudniając przeciwniczkom rozegranie i wyprowadzenie ataku, aby samemu móc ustawić skuteczną grę w bloku. Wszystkie zawodniczki Jedynki zaliczyły punkty w tym elemencie gry, a szczególnie dobrze radziła sobie przede wszystkim Marlena Mieszała. Lepiej niż w ostatnich spotkaniach funkcjonowała gra na przyjęciu zagrywki i prowadząca drużynę Judyta Szulc częściej mogła myśleć o kombinacyjnym rozegraniu.

Pierwsza i druga partia spotkania to bardzo wyraźna przewaga przyjezdnych. Rozpoczynający spotkanie set zakończył się zwycięstwem Jedynki do 16. Drugi zaś to wygrana naszego zespołu do 15.

W trzecim secie było trochę więcej emocji. Do stanu 14:14 trwała wyrównana walka i licznie zgromadzeni kibice mieli jeszcze nadzieję, że Joker odwróci losy spotkania. Niestety dla nich po kolejnej bardzo trudnej zagrywce K. Michalkiewicz Jedynka odskoczyła na 18:15, a po kilku skutecznych akcjach w bloku i znów asie serwisowym Katarzyny Buchalskiej na 21:17. Set skończył się wygraną do 22 i całe spotkanie 3:0.

Joker Świecie – Jedynka Aleksandrów Łódzki 0:3
(16:25, 15:25, 22:25 )