Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Druga faza PlusLigi zainaugurowana

Druga faza PlusLigi zainaugurowana

Rywalizacja w PlusLidze nabiera rumieńców. W pierwszej kolejce drugiej fazy rozgrywek nie byliśmy świadkami żadnych sensacji, ale śmiało można pokusić się o nazwanie niektórych rozstrzygnięć niespodziankami.

Jednym z ciekawiej zapowiadających się spotkań był mecz Resovii Rzeszów z warszawską Politechniką. Wbrew oczekiwaniom podopieczni trenera Ljubo Travicy wygrali to starcie pewnie 3:1. Gracze Politechniki potrafili nawiązać walkę jedynie w drugim, wygranym przez siebie secie. W pozostałych przewaga gospodarzy była widoczna gołym okiem. Kluczem do wygranej okazała się wyrównana gra całego zespołu. Najlepiej punktującym graczem Resovii był Gyorgy Grozer, ale dostał znakomite wsparcie od przyjmujących i środkowych. Wpływ na porażkę warszawian miała na pewno niedyspozycja zdrowotna Michała Kubiaka, w tym sezonie kluczowego gracza inżynierów. Radosław Panas rotował składem ale dysproporcja sił była zbyt duża. MVP spotkania został wspomniany Grozer.

Jeszcze bardziej okazałym zwycięstwem rozpoczęli tę fazę rozgrywek mistrzowie Polski. Do hali Skry przyjechała ostatnia drużyna tej części tabeli, Delecta Bydgoszcz. Świetna gra wracającego do formy Stephana Antigi i Michała Winiarskiego pozwoliła bełchatowianom na szybkie odprawienie gości do domu. Podopieczni Waldemara Wspaniałego nie byli w stanie niczym zaskoczyć swoich rywali. W ich szeregach wyróżnił się jedynie Grzegorz Szymański, do którego trener miał wiele pretensji w trakcie poprzedniego spotkania z ZAKSĄ. Sam szkoleniowiec tym razem podkreślał po meczu różnicę klas i poziomów dzielącą oba zespoły. Jego drużynie nie udało się ugrać nawet seta.

Ostatnim meczem górnej połowy tabeli była rywalizacja ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z przeżywającym ostatnio mały kryzys zespołem z Częstochowy. Goście pałali rządzą rewanżu za niedawną porażkę w Pucharze Polski. Swój plan zrealizowali znakomicie. Na początku spotkania widoczna była jeszcze przewaga kędzierzynian, dobrze pokazali się Wojciech Kaźmierczak i Jakub Jarosz, a nie mógł się odnaleźć Bartosz Janeczek. Jednak to to wszystko na co było tego dnia stać podopiecznych Krzysztofa Stelmacha. W kolejnej partii błyszczał Piotr Nowakowski i częstochowianie doprowadzili do remisu. Następnie dobra gra blokiem i mądre rozegranie Fabiana Drzyzgi pozwoliły akademikom wygrać kolejne dwie partie, a w konsekwencji cały mecz. To bardzo ważne zwycięstwo dla gości. Jest to dobry prognostyk przed następną kolejką, w której gracze Marka Kardosa jadą do Bydgoszczy.

Do sporych emocji doszło w meczu Jastrzębskiego Węgla z AZS-em Olsztyn. Jastrzębianie wciąż nie mogą odnaleźć właściwego rytmu gry i dostosować się do dyspozycji jaką prezentują w rozgrywkach Ligi Mistrzów. W sobotę odnieśli zwycięstwo ale dopiero po 5-setowej batalii. Początek meczu nie wskazywał na możliwość dłuższej rywalizacji. Wicemistrzowie Polski pewnie wygrali dwa pierwsze sety, w których wyróżniali się głównie Matja Gasparini i Lukas Divis. W kolejnej partii natomiast zawiódł Igor Yudin, bardzo nieskuteczny tego dnia w ataku. Po drugiej stronie siatki brylował Marcel Gromadowski. Olsztynianie wygrali to starcie, podobnie jak kolejne, tym razem dzięki znakomitej grze w obronie i doprowadzili do tie-breaka. Tutaj bezkonkurencyjni byli już jastrzębianie i wygrali cały mecz 3:2.

W meczu bezpośrednich sąsiadów w tabeli kielecki Fart zmierzył się z Pamapolem Wieluń. Róźnica zaledwie dwóch punktów znacznie dodawała pikanterii tej rywalizacji. Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy pewnie wygrali dwa pierwsze sety. To jednak nie podłamało wielunian, którym po skutecznej grze Kapelusa i Rybaka udało się odrobić te straty. W tie-breaku walka toczyła się tylko do stanu 10:10, później istnieli już tylko zawodnicy trenera Mizuno i zdobyli cenne dwa punkty.