Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Divizia A1: Debiut Rosner w przegranym meczu

Divizia A1: Debiut Rosner w przegranym meczu

Podziałem punktów zakończył się mecz na szczycie ligi rumuśnkiej. Dynamo Bukareszt uległo po zaciętym spotkaniu liderowi rozgrywek, Stiinta Bacau. Swój debiut w lidze zaliczyła Milena Rosner. Polka wystąpiła na nietypowej dla siebie pozycji.

Milena Rosner podpisała kontrakt z rumuńskim Dynamem Bukareszt pod koniec roku, jednak dopiero w meczu 14. kolejki kibice mogli po raz pierwszy zobaczyć Polkę na parkiecie. Rosner ustaliła bowiem z działaczami klubu, że nie pojawi się na boisku od pierwszych spotkań. W koncu nadszedł czas debiutu i to nie tylko w lidze rumuńskiej, ale także na nowej dla tej zawodniczki pozycji – libero. Mocną stroną Polki jest przyjecie, natomiast słabiej radzi sobie w ataku. W związku z tym już wcześniej przymierzana była do gry jako libero.

W debiucie czekało ją nie lada zadanie. Po przeciwnej stronie siatki stanęły bowiem obecne liderki ligo rumuńskiej, zawodniczki Stiinta Bacau, które w tym sezonie tylko raz z chodziły z boiska pokonane. Zarówno Dynamo, jak i Stiinta walczą w tegorocznych rozgrywkach o mistrzostwo kraju. Tym samym punkty zdobyte w tym meczu były niezwykle cenne dla każdej z ekip.

Spotkanie, z godnie z przewidywaniami, rozpoczęło się od wyrównanej walki obydwu drużyn. Na nieznaczne prowadzenie wysuwała się raz jedna ekipa (14:12 dla Dynama), raz druga (16:15 dla Stiinty). W końcówce jednak dzięki dobrej grze Ralucy Purice przyjezdne wyszły na prowadzenie 22:20, którego później już nie oddały.

Podrażnione porażką zawodniczki Dynama znakomicie rozpoczęły drugą partię, prowadząc 8:4. Szybko jednak pozwoliły rywalkom na odrobienie strat i doprowadzenei do remisu 9:9. Chwilę później zdołały jednak ponownie wypracować kilkupunktową przewagę (16:11). Co prawda przeciwniczki ponownie zdołały zbliżyć się (20:21), jednak w końcówce więcej zimnej krwi zachowały zawodniczki Dynama zwyciężając 25:21.

Najwięcej emocji dostarczył jednak trzeci set, w którym zawodniczki Stiinti Bacau szybko wypracowały kilkupunktową przewagę (8:6, 16:12). Po drugiej przerwie technicznej siatkarki Dynama zaczęly jednak odrabiac straty, by wyjść na prowadzenie 21:20. Nie wytrzymały jednak nerwowej końcówki, przegrywając 24:26.

Podobnie jak po przegranym pierwszym secie, także porażka w trzeciej partii zmobilizowała Milene Rosner i koleżanki, które już od pierwszych akcji dyktowały warunki na boisku. Wystarczy powiedzieć, że na pierwszej przerwie technicznej przewaga Dynama wynosiła 5 punktów, na drugiej już 11. Co prawda przeciwniczki zdołały odrobić część strat, jednak set zakończył się pewną wygraną gospodyń, 25:20.

O losach meczu zadecydował zatem tie-break, który od prowadzenia 2:0 rozpoczęły siatkarki Dynama. Szybko jednak przeciwniczki odrobiły straty (8:6) i utrzymywały tą nieznaczną przewagę do końca partii, wygrywając 15:13, a w całym meczu 3:2. Tym samym zawodniczkom Dynama nie udał się rewanż za porażkę w pierwszej rundzie rozgrywek.

Podział punktów w tym meczu wykorzystały drużyny znajdujące się tuż za plecami liderek. Zarówno Tomis Constanta jak i Unic Piatra Neamt zdobył w 14. kolejce komplet punktów i odrobiły po jednym oczku do liderek. Dynamo zajmuje nadal 4. miejsce i do liderek traci już 7 punktów (do Tomis 5 punktów, natomiast Neamt – 3).

W 15. kolejce zawodniczki Dynama czeka przerwa. W trakcie sezonu z rozgrywek wycofała się ekipa CS Penicilina Iasi, w efekcie czego w każdej kolejce pauzuje jedna drużyna. Milena Rosner i koleżanki powrócą na ligowy parkiet 12.02 kiedy to przyjdzie im się zmierzyć z 7. ekipą rozgrywek, Pro Volei Botosani.

Dynamo Bukareszt – Stiinta Bacau 2:3
(22:25, 25:21, 24:26, 25:22, 13:15)

Składy drużyn:
Dynamo: Minca, Marcovici, Hatinova, Hancu, Vesovic, Crncevic, Rosner (libero) oraz Gligorovic, Radu i Smarandache.
Stiinta: Polishchuk, Herlea, Iosef, Fales, Purice, Elisei, Manu (libero) oraz Bunea, Lupu i Nitulescu.