Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dawid Murek: Udał nam się rewanż

Dawid Murek: Udał nam się rewanż

fot. archiwum

Cenne trzy punkty z Kędzierzyna-Koźla wywieźli siatkarze Tytanu AZS Częstochowa. Na konferencji prasowej po tym spotkaniu Dawid Murek nie krył radości. Kapitan akademików przyznał, że kryzys mają już za sobą.

Dawid Murek (kapitan Tytana AZS-u Częstochowa): – Można powiedzieć, że w niedzielę udał nam się rewanż za porażkę w Pucharze Polski, chociaż ten mecz pucharowy to już historia. Wygraliśmy z Kędzierzynem. Myślę, że zaczynami grać tak jak na początku sezonu. Radość ze zwycięstwa jest tym większa, że zostało ono odniesione na trudnym kędzierzyńskim terenie. Są to dla nas cenne punkty. Cieszymy się i walczymy dalej.

Michał Ruciak (kapitan ZAKSY Kędzierzyn-Koźle): – Ten mecz na pewno nie ułożył się tak jak tego chcieliśmy. Graliśmy źle w każdym elemencie. Popełniliśmy dużo własnych bledów. Tak ogromna ilość własnych błędów że nie pozwoliło nam grać tego co potrafimy i tego jak chcieliśmy zagrać. Nie mieliśmy z czego zdobywać punktów. Popełniliśmy tyle błędów, że ciężko do było nadrobić innym elementem, po prostu nie mieliśmy takiej możliwości.

Marek Kardos (trener Tytana AZS-u Częstochowa): – Nie muszę chyba mówić, jak ważne jest to zwycięstwo. Każdy zdaje sobie sprawę, że jeśli tę rundę zacznie się dobrze, to łatwiej jest później grać. Poziom niedzielnego meczu nie był najlepszy. Moi zawodnicy popełnili jednak mniej błędów i wykorzystywali okazje do kontrataków. Myślę, że to było kluczem od zwycięstwa.Krzysztof Stelmach (trener ZAKSY Kędzierzyn-Koźle): – Nie mieliśmy siły ognia, zwłaszcza jeśli chodzi o atakujących ze skrzydła. Nasze ataki ze skrzydeł wyglądały marnie, miały zaledwie 30% skuteczności. To naprawdę słaby wynik. Myślę, że w tym elemencie przegraliśmy mecz. Do tego rywale, zagrywający flota nie ułatwili nam zdania. Nie umieliśmy przez to dograć piłek i graliśmy wolniej niż zwykle, kiedy Paweł Zagumny mając dograną piłkę mógł rozrzucić blok. Nie było w naszej grze przyjęcia, nie było siły ognia. Źle zaczęliśmy tę rundę, ale będziemy się starali to nadrobić.

*Wypowiedzi spisała Magdalena Walczyk (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved